bitcoinBTC/TRY
1.120.093,28 TL 2,75%
ethereumETH/TRY
60.303,53 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.604,28 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
17,72 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
1.735,85 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
60.266,52 TL 1,98%
cardanoADA/TRY
11,09 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
2,43 TL 0,96%

Paylaş

Epic Games toplu işten çıkarmaya gitti

epic gamesden teknoloji girisimi hadeana 30 milyon dolarlik yatirimer

Kripto para sektöründe birçok şirket personellerini işten çıkarmaya başladı. Son olarak bu şirketlerden biri Epic Games. Epic Games, gerçekçi olmayan metaverse hedeflerini öne sürerek 830 personelini işten çıkardı.

Epic Games, metaverse hedefleri nedeniyle 830 personelini işten çıkardı

Fortnite’ın arkasındaki şirket olan Epic Games, metaverse ilham alan gelire ilişkin gerçekçi olmayan beklentilerin, kazandığından çok daha fazla para harcamasına neden olmasının ardından iş gücünün yüzde 16’sını yaklaşık 830 personel işten çıkarma kararı aldı.

CEO Tim Sweeney, Epic Games çalışanlarına yaptığı paylaşımda “İşten çıkarmaların tek yol olduğu ve bunları şimdi ve bu ölçekte yapmanın mali durumumuzu istikrara kavuşturacağı sonucuna vardık” diye yazdı.

Sweeney, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Bu geçişi işten çıkarmalar olmadan atlatabileceğimiz konusunda uzun zamandır iyimserdim, ancak geriye dönüp baktığımda bunun gerçekçi olmadığını görüyorum. Epic Games, bugün birden fazla departmanda 870 çalışanını işten çıkardı; bu da iş gücünün yüzde 16’sına tekabül ediyor. İşten çıkarılanlar 6 ay kıdem tazminatı alacak. Bir süredir, Epic ve Fortnite’ın bir sonraki evrimine yatırım yaparak kazandığımızdan çok daha fazla para harcıyoruz”

Sweeney, şirketin son zamanlardaki büyümesini, oyuncuların kendi oyun içi içeriklerini yüzde 40’lık bir kesinti karşılığında oluşturup satmalarına olanak tanıyan Fortnite Creator programına borçluyken, bu değişim daha düşük marjlarla sonuçlandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala