Dünya Ekonomik Forumu, Kripto Paranın Geleceğini Özetledi

dunya ekonomik forumu kripto paranin gelecegini ozetledi

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2022 kripto para sektörü kışının sektör için bir dönüm noktası olabileceğini belirtti. WEF ayrıca 2023 yılı için kripto paranın geleceğini de özetledi.

Dünya Ekonomik Forumu’ndan Kripto Geleceği Yorumu

WEF’in Dijital Para Birimi Yönetişimi Konsorsiyumu yetkilisi Dante Disparte, 2 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, ajansa göre, piyasadaki gerilemenin, çoğu şirketin zorlu varlıklarla birlikte ortadan kalktığını belirtti.

Gerçekten de WEF, Blockchain teknolojisinin genel finans sektöründeki rolünü kabul ederken, kripto para birimlerinin geleceğinin düzenleyici görünüm tarafından yönlendirileceğine dikkat çekti.

dunya ekonomik forumu kripto paranin gelecegini ozetledi 2

Blog yazısında WEF, sektörü düzenlemek için çaba sarf eden yargı bölgelerinin geleceği şekillendirmesinin muhtemel olduğunu belirterek, kötü aktörlerin sektörü hala istismar edebileceğini iddia etti.

Forum, kriptografi ve Blockchain teknolojisinin altında yatan teknolojinin yaygın uygulamalara sahip olduğunu belirtirken, finansal hizmetler sektöründeki deneylerin dikkate alınması gereken bir şey olduğunu vurguladı. Bu doğrultuda WEF, Blockchain kullanımını giderek daha fazla benimseyen bankacılık devi JPMorgan gibi varlıkları seçti.

Bununla birlikte, WEF, kötü aktörlerin teknolojiyi kötü amaçlarla kullanma potansiyeli de dahil olmak üzere, parayı içeren herhangi bir sektörün doğasında var olan risklerin her zaman mevcut olacağını da kabul etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.898,69 TL 0,03%
ethereumETH/TRY
29.786,80 TL 1,52%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.744,15 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
7,67 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,61 TL 0,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 9,34%
Bağlantıyı kopyala