Dubai’de Yeni Kripto Kuralları Hazırlığı

Dubaide Yeni Kripto Kurallari Hazirligi

Küresel çapta kripto sektörünü düzenleme çalışmaları sürerken, Ortadoğu ve Asya ülkeleri kripto şirketlerini çekmek için yarışıyor. Dubai, kripto merkezi olma yolundaki çabaları kötü niyetli aktörlere kurban etmek istemiyor. Dubai‘nin düzenleyici kurumu, kripto kurallarını güncellemeyi planlıyor. Bu çerçevede uluslararası görüşmelerin hızlandırılması talep ediliyor.

Dubaide Yeni Kripto Kurallari Hazirligi3

Dubai’den Kripto Kurallarını Genişletme Planı

Kripto merkezi olmayı hedefleyen Dubai‘de düzenleyiciler, kripto paralar ile ilgili boşluklar konusunda uyarılarda bulundu. Bloomberg’de yer alan habere göre Dubai‘nin mali düzenleyicisi, kötü niyetli aktörlerin kriptodaki boşluklardan yararlanmasını önlemek için küresel çaptaki görüşmelerin hızlandırılması konusunda uyarılarda bulundu.

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’nin kripto para kuralları ile ilgili yılın sonlarına doğru bir güncelleme planladığı bildirildi. Kurumun yardımcı direktörü Elisabeth Wallace, pek çok kripto şirketinin tek bir çatı altında faaliyet yürütme eğiliminde olmasından endişelendiklerini açıkladı. Wallace, “Tüm dünyada faaliyet gösteriyorlar ve düzenleyiciler olarak bu alanda birbirimizle çok daha fazla konuşmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Çok fazla boşluk olduğunu belirten Wallace, boşluklardan faydalanmaya çalışan kötü aktörler gördüklerini ifade etti.

2023 yılı itibariyle kripto şirketlerinin Dubai’ye olan ilgisi arttı. Ripple, Bybit, Cryptocom gibi sektöründe önde gelen birçok şirketi, BAE‘nin en büyük emirliğine genişleme planlarını duyurdu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
573.815,81 TL 4,71%
ethereumETH/TRY
39.927,13 TL 3,48%
tetherUSDT/TRY
21,27 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.945,58 TL 0,94%
usd-coinUSDC/TRY
21,27 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
11,26 TL 3,80%
staked-etherSTETH/TRY
39.927,98 TL 3,56%
cardanoADA/TRY
7,38 TL 1,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 4,32%
solanaSOL/TRY
429,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala