bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,244.14 2.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,897.32 3.37%
bnb
BNB (BNB) $ 527.53 1.96%
solana
Solana (SOL) $ 130.42 1.48%
xrp
XRP (XRP) $ 0.472283 4.25%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.428202 4.13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.141253 4.05%

Dubai’de Yeni Kripto Kuralları Hazırlığı

Dubaide Yeni Kripto Kurallari Hazirligi

Küresel çapta kripto sektörünü düzenleme çalışmaları sürerken, Ortadoğu ve Asya ülkeleri kripto şirketlerini çekmek için yarışıyor. Dubai, kripto merkezi olma yolundaki çabaları kötü niyetli aktörlere kurban etmek istemiyor. Dubai‘nin düzenleyici kurumu, kripto kurallarını güncellemeyi planlıyor. Bu çerçevede uluslararası görüşmelerin hızlandırılması talep ediliyor.

Dubaide Yeni Kripto Kurallari Hazirligi3

Dubai’den Kripto Kurallarını Genişletme Planı

Kripto merkezi olmayı hedefleyen Dubai‘de düzenleyiciler, kripto paralar ile ilgili boşluklar konusunda uyarılarda bulundu. Bloomberg’de yer alan habere göre Dubai‘nin mali düzenleyicisi, kötü niyetli aktörlerin kriptodaki boşluklardan yararlanmasını önlemek için küresel çaptaki görüşmelerin hızlandırılması konusunda uyarılarda bulundu.

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’nin kripto para kuralları ile ilgili yılın sonlarına doğru bir güncelleme planladığı bildirildi. Kurumun yardımcı direktörü Elisabeth Wallace, pek çok kripto şirketinin tek bir çatı altında faaliyet yürütme eğiliminde olmasından endişelendiklerini açıkladı. Wallace, “Tüm dünyada faaliyet gösteriyorlar ve düzenleyiciler olarak bu alanda birbirimizle çok daha fazla konuşmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Çok fazla boşluk olduğunu belirten Wallace, boşluklardan faydalanmaya çalışan kötü aktörler gördüklerini ifade etti.

2023 yılı itibariyle kripto şirketlerinin Dubai’ye olan ilgisi arttı. Ripple, Bybit, Cryptocom gibi sektöründe önde gelen birçok şirketi, BAE‘nin en büyük emirliğine genişleme planlarını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala