Dapper Labs, Çalışanlarının Yüzde 22’sini İşten Çıkarıyor

dapper labs calisanlarinin yuzde 22sini isten cikariyortgg

Son dönemde kripto para piyasasındaki hareketlilikle beraber birçok şirket çalışanlarını işten çıkarma kararı aldı. Son olarak çıkan haberlere göre; NFT pazar yeri NBA Top Shot’u yaratan Dapper Labs, bugün “makroekonomik ortamı” gerekçe göstererek çalışanlarının yüzde 22’sini işten çıkardığını duyurdu.

Dapper Labs, Çalışanlarının Yüzde 22’sini İşten Çıkarma Kararı Aldı

NFT sektöründeki en büyük isimlerden biri olan Dapper Labs, kripto ayı piyasası Web3 şirketlerine zarar vermeye devam ederken çalışan sayısını önemli ölçüde azaltıyor.

dapper labs calisanlarinin yuzde 22sini isten cikariyorth

Dapper Labs Kurucusu ve CEO’su Roham Gharegozlou, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu işten çıkarmalar yapmak istediğimiz son şey, ancak işimizin ve topluluklarımızın uzun vadeli sağlığı için gerekliler. Web3 ve kriptonun, çok sayıda endüstride geleceğinin olduğunu biliyoruz. Buradan 1000 kat daha fazla potansiyele sahip. Bunun yanında olmamız gerektiği gibi uyumlu, çevik ve topluluk odaklı olmak önemli.

Son olarak belirtmek gerekirse Gharegozlou, konu ile ilgili olarak “Kuruluşumuzun yeniden odaklanması, her dönüm noktasına sürdürülebilir bir şekilde ulaşmamızı sağlayacak: Web3 yerel, mobil öncelikli ve topluluk odaklı” dedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.890,48 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
24.095,10 TL 2,47%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,37%
bnbBNB/TRY
5.498,16 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,19%
matic-networkMATIC/TRY
17,37 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala