Crypto.com, Singapur’dan ‘Prensipte’ Lisans Onayı Aldı

Crypto.com Singapurdan Prensipte Lisans Onayi Aldi 2

Merkezi kripto para borsaları için düzenleyici baskısı günden güne artıyor. Özellikle son dönemde piyasalarda yaşanan düşüş ve artan kayıplar, düzenleyicileri alarma geçirdiği için borsalar çok daha emin adımlar ile hareket etmek zorundalar. Bu noktada borsalar için en önemli konulardan birisi de lisans. Son olarak Crypto.com, Singapur’dan prensipte 3 tane lisansın onayını aldı.

Crypto.com Singapurdan Prensipte Lisans Onayi Aldi

Singapur Düzenleyicisi Crypto.com’a 3 Adet Lisans için Prensipte Onay Verdi

Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkenin kripto söz konusu olduğunda en önemli düzenleyicilerinden birisi. Ülkende kaç tane kripto borsasının başvuru yaptığı açıklanmasa da Crypto.com’un açıklamalarına göre borsa 3 adet lisans için prensipte onay aldı. Bununla birlikte Genesis ve Sparrow Exchange de prensipte lisans onayı alan borsalar arasında yerini aldı.

Konu hakkında İsviçre’deki Point Zero Forum’un açılışında konuşan Singapur Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat, şu ifadelere yer verdi:

“Singapur’daki Web 3.0 ekosistemini ve topluluğunu büyütmek için yenilikçi ve sorumlu oyuncularla ortaklık kurmaya kararlıyız”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.725,11 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
17.670,21 TL 0,97%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
3.632,53 TL 0,73%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
5,35 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
548,94 TL 0,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,19%
Bağlantıyı kopyala