Coinbase’de Bazı İşlemler Geçici Olarak Gerçekleştirilemiyor

Coinbasede Bazi Islemler Gecici Olarak Gerceklestirilemiyor

Kripto para borsaları oldukça kritik bir döneme girmiş durumda. Bir tarafta Ethereum Merge çalışmaları tüm hızıyla devam ederken diğer tarafta piyasa oynaklıkları sorunlar yaratmaya devam ediyor. Bu noktada ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ise bir takım teknik sorunlar yaşıyor. Öyle ki borsanın teknik durum sayfasında Solana başta olmak üzere kripto alım satımlarında gecikme yaşanırken, NEAR, IDEAL ve BSV işlemlerinde duraksamalar söz konusu.

Coinbase'de Bazı İşlemler Geçici Olarak Gerçekleştirilemiyor

Coinbase’de Yapılan Bazı İşlemler Gecikiyor veya Gerçekleştirilemiyor

Kripto para borsalarında bir takım sorunlar yaşanması oldukça normal. Öyle ki kapalı (çoğunlukla offchain) sistemlere sahip bu borsalar, yaptıkları güncellemeleri ve yükseltmeleri kendi içerisinde yaptığı için bazen hatalar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür olaylar genellikle Blockchain ağlarının yükseltmeleri sırasında gerçekleşirken, sıklıkla borsaların o anda işlemleri askıya aldığını görürüz.

Diğer taraftan son yaşanan Coinbase sorunlarının tam nedeni bu yükseltmeler değil. Her ne kadar borsa tarafından resmi bir durum raporu gelmese de uzmanlara göre bu durumun sebebi dün yaşanan ani düşüş sonrası artan işlem trafikleri. Ancak gözler borsadan beklenen durum raporunda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
364.758,40 TL 0,72%
ethereumETH/TRY
26.406,12 TL 2,14%
tetherUSDT/TRY
18,28 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,28 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.070,79 TL 1,56%
binance-usdBUSD/TRY
18,29 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
6,40 TL 6,54%
cardanoADA/TRY
8,75 TL 2,00%
solanaSOL/TRY
600,38 TL 0,71%
polkadotDOT/TRY
128,48 TL 1,37%
Bağlantıyı kopyala