Coinbase, Vadeli İşlem Borsası FairX’i Satın Aldığını Duyurdu

coinbase vadeli islem borsasi fairxi satin aldigini duyurdu

Kripto para dünyasındaki gelişmeler hızla devam ediyor. Son olarak Coinbase, CFTC tarafından onaylı bir vadeli işlem borsası olan FairX‘i satın aldığını duyurdu. Coinbase‘in blog gönderisine göre, anlaşma geleneksel kapanış koşullarına ve incelemelere tabi durumda. Coinbase’in satın almayı yılın ilk mali çeyreğinde tamamlaması bekleniyor. 

Coinbase FairX’i Satın Alarak Ekosistemini Genişletiyor

ABD merkezli kripto para borsası bir süredir bünyesine yeni şirketler alarak genişleme yoluna gidiyor. Kısa bir süre önce şirketin Unbound Security’yi satın aldığını sizlerle paylaşmıştık. Bu adımları sayesinde Bank of America tarafından puanı yükseltilen Coinbase, CFTC tarafından onaylı FairX satın alımı ile büyümeye devam ediyor.

coinbasein cposu coinbase cloud kriptonun awssi olacak 2

Şirketin resmi blog sayfasındaki satın alım duyurusunda konula alakalı olarak şu ifadelere yer verildi:

“Bu, Coinbase‘in nihayetinde vadeli işlem piyasasını, basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi aracılığıyla milyonlarca müşterimiz için erişilebilir hale getirme yolunda önemli bir adım.”

İlk başta FairX’in mevcut platformu üzerinden operasyonlarını yürüteceğini açıklan şirket, şu detayları paylaştı:

“Bu satın alma ile, başlangıçta FairX’in mevcut ortak ekosistemi aracılığıyla düzenlenmiş kripto türevlerini piyasaya sürmeyi planlıyoruz. İlerleyen dönemlerde ise, ABD’deki tüm Coinbase müşterilerine kripto vadeli işlemlerini sunmak için FairX‘in altyapısından yararlanmayı planlıyoruz. Coinbase’in sunduğu kullanımı kolay bir kullanıcı deneyimi sunarak vadeli işlem piyasasını milyonlarca perakende müşterimiz için daha ulaşılabilir hale getirmek istiyoruz.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala