Bank of America, Coinbase’in Notunu Yükseltti

bank of amerika

Kripto para sektörü hızla gelişirken, kurum ve kuruluşlar da sektörün inanılmaz gelişimini takip ediyor. Son dönemde kripto sektörüne yatırımın artmasıyla birlikte önemli kuruluşların desteğinin de arttığını görüyoruz. Son olarak Bank of America, artan gelir çeşitlendirme faliyetleri nedeniyle Coinbase‘in notunu nötrden satın almaya yükseltti.

Bankada hisse senedi analisti olarak görev yapan Jason Kupferberg ise bir araştırma notunda, şirketin gelir çeşitlendirme eğiliminin 2022 ve sonrasında hızlanmasını beklediğini söyledi. 

bank-of-america-coinbasein-notunu-yukseltti

Bank Of America, Coinbase’e Yatırımın Artacağını Öngörüyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Ekim ayında kullanıcıların kripto varlıklarını satın almasına, üretmesine, sergilemesine ve keşfetmesine olanak tanıyan yeni bir NFT platformu açacağını açıklamıştı. Kupferberg ise platformun bu yıl başlamasının beklendiğini belirtti.

Bunlara ek olarak analist Jason Kupferberg, Coinbase’in abonelik ve hizmet gelirinin 2021’in üçüncü çeyreğinde toplam net gelirinin yüzde 12‘sini oluşturduğunu ve bu rakamın 2020’de sadece yüzde 4 olduğunu yazdı. Bank of America‘nın, bu rakamın gelecek yıl, yüzde 16’ya yükselmesini beklediğini de sözlerine ekledi.  

Son olarak Coinbase COO’su Emilie Choi‘nin, geçtiğimiz ay bir seminer sırasında kriptonun önümüzdeki beş yıl içinde bir milyar kullanıcıya ulaşma eğiliminde olduğunu söylediğini hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala