Coinbase, Siber Güvenlik Şirketi Unbound Security’yi Satın Aldı

coinbase siber guvenlik sirketi unbound securityyi satin aldi 2

Popüler bir kripto para borsası olan Coinbase, yakın zamanda İsrail merkezli kriptografik güvenlik şirketi Unbound Security’yi satın alarak bünyesine kattı. Coinbase blog sayfasında, Unbound Security’nin satın alınmasıyla, dünyanın en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri olan İsrail’de bir teknoloji mükemmellik merkezi” kuracağını da açıkladı.

Şirket, Unbound’un “çok taraflı güvenli hesaplama (MPC)” adı verilen yeni bir alan da dahil olmak üzere kriptografik güvenlik teknolojisinde ilk hamle olduğunu belirtti.

coinbase siber guvenlik sirketi unbound securityyi satin aldi

Coinbase Unbound Security ile Teknoloji Merkezi Kuruyor

MPC adıyla anılan teknoloji, dijital varlıkların daha kolay depolanmasını ve transferini teşvik eden gelişmiş matematiksel işlemler içeriyor. Coinbase’in yaptığı açıklamda Unbound’un kurucu ortağı olan Yehuda Lindell’in, MPC’de bir dünya lideri olduğunu belirtiyor. Coinbase blog sayfasında şunları kaydetti:

“Coinbase yalnızca dünyanın en sofistike kriptografik güvenlik uzmanlarından bazılarına erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda iyi kurulmuş ve hızla büyüyen bir teknoloji merkezi olan İsrail’de de varlık gösteriyor.”

Kullanıcıların özel anahtarlarını çalmak için saldırı vektörleri kullanımlarının son günlerde katlanarak arttığını söyleyen Coinbase, MPC’nin sıcak cüzdanların hızlı yapısıyla soğuk depo cüzdanlarının güvenlik avantajlarını birleştirmek için tasarlandığını söylüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala