Coinbase Cüzdan Kullanıcıları Hackerlar Tarafından Hedef Alındı

Abone Ol:google-news
0
25/09/2020

Alien olarak bilinen yeni keşfedilen bir truva atı; Coinbase, Blockchain.com ve Luno gibi Android telefonlarda kripto uygulamalarına saldırıyor. Bu yeni kötü amaçlı yazılım türü, sorumlu ekip kayıtsız hale gelene kadar Google Play mağazasında hasara yol açan Cerberus trojanına dayanıyor. Sürekli dağıtım eksikliği, Google Play Protect’in Cerberus’u Ağustos 2020’ye kadar neredeyse tamamen ortadan kaldırmasına izin verdi.

Alien, çoğunlukla bankacılık sektörüne yönelik 226 Android uygulamasını hedefliyor. Kötü amaçlı yazılım, kullanıcı kimlik bilgilerini çalmanın yanı sıra, virüs bulaşmış cihazdaki uygulamaları yükleyip kaldırabilir ve hatta bildirimleri yakalayabilir:

“En önemlisi, virüslü cihazdaki tüm bildirimlerin içeriğini almasına olanak tanıyan bir bildirim algılayıcı ve bir RAT (Uzaktan Erişim Truva Atı) özelliği (TeamViewer uygulamasını kötüye kullanarak), dolandırıcılık yapabileceği anlamına gelir.”

Coinbase ve Blockchain.com’un seçimi, bunlar en popüler kripto para uygulamalarından ikisi olduğu için anlaşılabilir. Hacker’ların neden çok daha küçük olan Luno borsasını (yakın zamanda Digital Currency Group tarafından satın alındı) hedefledikleri, ancak Binance gibi diğer endüstri devlerini (bildiğimiz kadarıyla) tercih etmemelerinin nedeni blinmiyor.

Kaynak: cointelegraph

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 289.758,88 TL 4,57%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.466,41 TL 4,76%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.589,30 TL 4,87%
cardano
Cardano (ADA) 10,34 TL 3,12%
xrp
XRP (XRP) 5,20 TL 2,78%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,66 TL 1,56%
polkadot
Polkadot (DOT) 116,01 TL 6,82%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,09%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap