Bitfinex Hacki ile İlişkili New Yorklu Çiftin Duruşması Ertelendi

bitfinex hacki ile iliskili new yorklu ciftin durusmasi ertelendihgd

2016’daki Bitfinex hack’lenmesi olayında 4,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) aklamakla suçlanan Morgan çifti hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Reuters tarafından elde edilen bilgilere göre; Ilya Lichtenstein ve eşi Heather Morgan hala olası bir savunma anlaşması konusunda müzakere etmeye devam ediyor.

Çift, Cuma günü Washington’da bir federal mahkemeye çıkacaktı. Ancak Pazartesi günü bir mahkeme başvurusunda bulunan savcılar, müzakere tartışmaları ve sanıkların fazla olan mali kayıtlarını gözden geçirmek istedikleri gerekçesiyle 3 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen duruşmayı, 2 Ağustos’a ertelemek istedi.

Bitfinex Hacki Sanıklarının Duruşması 2 Ağustos’a Ertelendi

Lichtenstein ve Morgan, geçtiğimiz Şubat ayında 2016 yılında Bitfinex’ten çalınan Bitcoin’leri aklamak için komplo kurmakla suçlanmıştı. ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, o zamanki işlemlerin bitcoin cinsinden 71 milyon dolar değerinde olduğunu, ancak para biriminin değerindeki artışla birlikte değerin tutuklandıkları sırada 4,5 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Bitfinex yaptığı açıklamada, soruşturmasında DOJ ile birlikte çalıştığını doğruladı ve yetkililerin “2016 hack’i sırasında çalınan Bitcoin’in önemli bir bölümünü” kurtarmayı başarmasından memnun olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.685,15 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.230,45 TL 0,34%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.257,84 TL 0,73%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
10,62 TL 6,47%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,95%
staked-etherSTETH/TRY
38.231,25 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
matic-networkMATIC/TRY
18,16 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala