bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,180.39 1.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,948.20 2.10%
bnb
BNB (BNB) $ 536.27 0.62%
solana
Solana (SOL) $ 133.11 0.81%
xrp
XRP (XRP) $ 0.480987 3.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435997 3.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.143718 3.23%

Bitfinex Hacki ile İlişkili New Yorklu Çiftin Duruşması Ertelendi

bitfinex hacki ile iliskili new yorklu ciftin durusmasi ertelendihgd

2016’daki Bitfinex hack’lenmesi olayında 4,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) aklamakla suçlanan Morgan çifti hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Reuters tarafından elde edilen bilgilere göre; Ilya Lichtenstein ve eşi Heather Morgan hala olası bir savunma anlaşması konusunda müzakere etmeye devam ediyor.

Çift, Cuma günü Washington’da bir federal mahkemeye çıkacaktı. Ancak Pazartesi günü bir mahkeme başvurusunda bulunan savcılar, müzakere tartışmaları ve sanıkların fazla olan mali kayıtlarını gözden geçirmek istedikleri gerekçesiyle 3 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen duruşmayı, 2 Ağustos’a ertelemek istedi.

Bitfinex Hacki Sanıklarının Duruşması 2 Ağustos’a Ertelendi

Lichtenstein ve Morgan, geçtiğimiz Şubat ayında 2016 yılında Bitfinex’ten çalınan Bitcoin’leri aklamak için komplo kurmakla suçlanmıştı. ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, o zamanki işlemlerin bitcoin cinsinden 71 milyon dolar değerinde olduğunu, ancak para biriminin değerindeki artışla birlikte değerin tutuklandıkları sırada 4,5 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Bitfinex yaptığı açıklamada, soruşturmasında DOJ ile birlikte çalıştığını doğruladı ve yetkililerin “2016 hack’i sırasında çalınan Bitcoin’in önemli bir bölümünü” kurtarmayı başarmasından memnun olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala