Bitcoin, Rusya için Daha Çekici Hale Geliyor

bitcoin rusya icin daha cekici hale geliyor

Zaman zaman yapılan anketler, ülke vatandaşların kripto paralarla ne kadar ilgili olduğunu gözler önüne seriyor. Son olarak Rusya’daki bir anket de Bitcoin, Rusya için günden güne daha popüler hale geliyor dedirtti. Rusya Döviz Komisyoncuları Birliği (AFD), Rusya’daki yatırımcıların Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili düşüncelerini görmek için anket yaptı. Ankete katılanların büyük bir kısmı ‘Bitcoin’ dedi.

Bitcoin ve Rusya

Anketin sonucuna göre, Bitcoin, Rus yatırımcılar için günden güne önemli hale geliyor demiştik. AFD’nin anketinde de katılımcıların büyük çoğunluğu, Bitcoin’i altın ve forex’e tercih ettiğini söylüyor.

bitcoin rusya icin daha cekici hale geliyor 2

Katılımcıların yüzde 77’si, Bitcoin ve kripto para birimlerinin ileriye dönük yatırım olduğunu düşünüyor. Yalnızca yüzde 8,8’lik bir kısım ise tercihini altından yana kullanıyor. Ayrıca katılımcıların yüzde 14’ü de tercihini tanıdık ulusal para birimlerini tercih ediyor.

Ankette, Bitcoin’i kullanmayanların oranı ise yüzde 23. Bununla birlikte, yüzde 77, yine de yakında bitcoin ve kripto para birimine yatırım yapmayı düşündüklerini söylüyor. Bitcoin’i yatırım yapmaya değer bir enstrüman olarak görüp görmediğinden emin olmayanların oranı ise yüzde 15.

Konuya dair açıklama AFD başkanı Evgeny Masharov’dan geldi. Masharov, ankete bakarak, Rus yatırımcıların Bitcoin’i popüler bir ürün olarak değil, gerçek bir yatırım olarak gördüklerini söyledi.

AFD, anket sonuçlarını Rusya Merkez Bankası’na ve Devlet Duma Mali Piyasalar Komitesi’ne gönderecek.

Bitcoin ve Rusya ilişkisinin güçlenmeye devam etmesi diğer yandan Rusya’nın Avrupa’nın totaliter görüş eğilimini takip eden hükümetinin aldığı duruşla çelişiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 428.150,01 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.442,72 TL 4,50%
cardano
Cardano (ADA) 21,97 TL 8,75%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.996,28 TL 4,44%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 0,17%
solana
Solana (SOL) 1.505,01 TL 24,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,41 TL 6,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,40 TL 2,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap