bitcoinBTC/TRY
1.094.873,95 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
58.927,79 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.585,04 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
17,62 TL 0,05%
solanaSOL/TRY
1.735,71 TL 4,20%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,25%
staked-etherSTETH/TRY
58.937,33 TL 0,61%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 1,65%

Paylaş

Binance, MiCA uyumluluğu için çalışmalarını sürdürüyor

mica

Binance, AB’nin MiCA mevzuatındaki stablecoin düzenlemelerine ilişkin Avrupa Bankacılık Otoritesi ile görüştü.

Şirket, yapılan istişarenin büyük bir kısmının, stablecoin ihraç eden şirketlerin AB’de bir EMI lisansı almasına odaklandığını kaydetti.

Binance tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2024 ortasındaki son tarihten önce, yapıcı bir çözüm bulunacağından eminiz. Bu şekilde bırakıldığı takdirde, bu durum Avrupa kripto pazarını ve Avrupa’daki kripto para borsalarının küresel pazarlardaki rekabet gücünü engelleyebilir.
Regülasyonların değerine ve MiCA’nın pragmatik faydalarına inanan bir borsa olarak, bu yapıcı görüşmelerin MiCA’nın hedeflerine ulaşması hususunda büyük bir önem teşkil ettiğine inanıyoruz”

Binance, mevzuatı olumlu buluyor

Binance, MiCA mevzuatının sektör için oldukça olumlu olduğunu belirtirken yine de üzerinde çalışılması gereken bazı konular olduğunu kaydetti:

“Regülatörler ile yapıcı bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Kripto pazarının dünya pazarında büyümesine yardımcı olmak için önemli görüşmelere katılmaya devam edeceğiz”

Binance CEO’su CZ, daha önce de MiCA’yı desteklediğini belirtirken, bu mevzuatın dijital varlık sağlayıcısı lisanslarını düzenlemeye yardımcı olması sebebiyle, dünya çapında kopyalanacak bir standart olduğunu ifade etmişti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala