Binance, Genel Merkezi için Yakında Açıklama Yapacak

binance genel merkezi icin yakinda aciklama yapacak

Kripto varlık platformları denildiğinde akla gelen isimlerden biri de Binance. Düzenleyici kurumlarla yakın ilişkiler içinde çalışmalarına devam etmek isteyen Binance, bu konuda adımlar atıyor. Binance genel merkezi için de yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor.

Binance Genel Merkezi ve Diğer Gelişmeler

Binance, birçok ülkenin finansal düzenleyici kurumlarıyla yakın temasta çalışmak istiyor. Bunun başlıca sebebi, şirketin daha önce birçok kurumdan uyarı almış olması. Bloomberg New Economy Forum’da konuşan Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao da konuşmasında bu konulara değindi.

binance genel merkezi icin yakinda aciklama yapacak 2
Binance CEO’su Changpeng Zhao

CZ‘nin daha önceki açıklamalarını hatırlayacak olursak yönetici, Binance’in fiziksel bir merkezi olmadan çalışmalarına devam edeceğini söylemişti. Ancak, burada düzenleyici kurumlar devreye girdi. Alınan tepkilerden sonra Binance genel merkezi için kolları sıvadı. CZ de geçen ay genel merkez ihtiyacı olduğunu kabul etmişti. Son konuşmasında da planları şu sözlerle açıkladı:

“Kripto yanlısı olan birkaç ülke var ve halihazırda tasarlanmış bir genel merkez kurulumumuz var, ancak bugün açıklayamam. Bunu çok kısa bir süre içinde kamuoyuna duyurabileceğiz.”

CZ, konuşmasında şirketin Amerika Birleşik Devletleri ayağı için de açıklamalar yaptı. Binance US’in yakında birkaç yüz milyon dolar yatırım alabileceğini söyleyen CZ, bu yatırım için 1-2 ay sonrasını işaret etti.

Binance US, ilerleyen zamanda halka açılabilir. Bu da yine CZ’nin konuşmasında yer verdiği konulardan biri oldu. Tabii bundan önce birkaç finansman turu daha şart.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala