Binance CEO’sundan WazirX Açıklaması

binance ceosundan wazirx aciklamasi

Dünyanın günlük işlem bakımı açısından en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, WazirX satın alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, WazirX’in satın alımının hiçbir zaman tamamlanamadığını belirtti.

Binance CEO’su WazirX Satın Alımını Reddetti

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından birisi olan WazirX kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı. WazirX’in kurucularının ülke dışına kaçması sonrasında kullanıcılar WazirX’te neler olduğunu merak ederken son olarak Hindistanlı yetkililer, kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak WazirX fonlarındaki yaklaşık 8 milyon doları dondurmuştu.

WazirX’in bir süredir Binance tarafından satın alındığı düşünülüyordu. WazirX platformunda yaşanan bu olayların ardından elbette ki gözler Binance’e çevrildi. Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, şirketin duyurulan bir WazirX satın alımını asla tamamlamadığını belirtti. Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Binance, WazirX’i işleten ve orijinal kurucular tarafından kurulan Zanmai Labs’ta herhangi bir hisseye sahip değil. 21 Kasım 2019 tarihinde Binance’in WazirX’i satın aldığına dair bir blog gönderisi yayımlandı. Bu işlem hiçbir zaman tamamlanmadı. Bu nedenle Binance, WazirX’i işleten varlık olan Zanmai Labs’ın hiçbir zaman hisselerine sahip olmadı. Binance sadece WazirX için cüzdan hizmeti sağlıyor.

binance ceosundan wazirx aciklamasi 2

Changpeng Zhao açıklamasının devamında, “Ağ ücretlerinden tasarruf etmek için zincir dışı tx kullanan entegrasyon da var. WazirX, kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemlerini başlatma dahil olmak üzere WazirX borsasının diğer tüm yönlerinden sorumludur.” ifadesini kullandı. Changpeng Zhao’nun bu paylaşımı sonrasında WazirX’in kurucusu olan Nischal Shetty ise Twitter üzerinden Zhao’nun açıklamalarını yalanlayarak, WazirX’in Binance tarafından satın aldığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala