Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’in Varlıklarını Dondurdu

hindistan icra mudurlugu wazirxin bakiyelerini dondurdu

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından birisi olan WazirX için son zamanlarda işler pek iyi gitmiyor. Geçtiğimiz günlerde kripto yoluyla 350 milyon dolar aklamakla suçlanan WazirX‘in, bu kez Hindistan İcra Müdürlüğü tarafından banka varlığı donduruldu.

Hindistan İcra Müdürlüğü WazirX’in Banka Varlıklarını Dondurdu

Hindistan İcra Müdürlüğü, kripto para borsası WazirX’in müdürünü incelemeye aldı. Borsanın 646,7 milyon Rupi değerindeki banka varlıklarının dondurulduğunu açıkladı.

hindistan icra mudurlugu wazirxin bakiyelerini dondurdu

Mali suçları araştıran bir kolluk kuvveti olan Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), Binance’in sahip olduğu Hindistan merkezli yerel kripto borsası WazirX’in 647 milyon rupi (yaklaşık 8 milyon dolar) değerinde banka bakiyesini dondurdu. WazirX’in yönetim binasında arama yapan Hindistan İcra Müdürlüğü, aramaların ardından WazirX’in banka varlıklarını ve kripto paralarını dondurdu.

Hindistan İcra Müdürlüğü, WazirX’in yasaları ihlal ederek anında kredi uygulaması şirketlerine kara para aklama konusunda yardım ettiğini bildiriyor. Kara paranın kripto paralar aracılığıyla satın alındığı, aktarıldığı ve aklandığı iddia ediliyor.

WazirX’in yaklaşık 351 milyon dolar değerindeki kripto paraları bazı bilinmeyen cüzdanlara aktarımına izin verildiği belirtiliyor.

Ayrıca WazirX’in yabancı katılımcıların bir kripto parayı diğer bir kripto paraya dönüştürmesine izin verdiği de söyleniyor. WazirX’in FTX ve Binance gibi üçüncü taraf kripto borsalarından transferlere izin verdiği aktarılıyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.260,11 TL 6,06%
ethereumETH/TRY
33.795,60 TL 10,98%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.908,32 TL 2,97%
xrpXRP/TRY
6,82 TL 4,05%
cardanoADA/TRY
9,65 TL 4,76%
binance-usdBUSD/TRY
17,92 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
794,97 TL 11,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 7,64%
Bağlantıyı kopyala