bitcoinBTC/TRY
1.279.152,12 TL 1,76%
ethereumETH/TRY
68.400,15 TL 0,26%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
7.033,82 TL 3,21%
xrpXRP/TRY
19,85 TL 5,75%
solanaSOL/TRY
2.142,19 TL 2,50%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
68.290,85 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
17,23 TL 27,74%
dogecoinDOGE/TRY
2,99 TL 7,06%

Paylaş

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde: “Euro Bölgesi Dijital Para Konusunda Karar Verecek”

Avrupa Merkez Bankasi Baskani Lagarde Euro Bolgesi Dijital Para Konusunda Karar Verecek

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde Perşembe günü yaptığı açıklamada, Eurosystem’in euro bölgesi tabanlı bir dijital para birimi ile ilerleyip ilerlemeyeceğinin yakında kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Bloomberg tarafından bildirilen habere göre, Lagarde bu açıklamayı ECB’nin böyle bir girişim üzerinde çalıştığını ilk belirtmesinden aylar sonra yaptı.

Lagarde Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Eurosystem şimdiye kadar dijital bir euro uygulamaya koyup koymayacağına dair bir karar vermedi. Ancak dünyadaki diğer birçok merkez bankası gibi, bunu yapmanın faydalarını, risklerini ve operasyonel zorluklarını araştırıyoruz.” dedi. “Eurosystem görev gücünün bulgularının önümüzdeki haftalarda kamuoyuna sunulması ve ardından halka açık bir istişare başlatılması bekleniyor.” diye ekledi.

Lagarde’ın belirttiği gibi, ECB dahil birçok merkez bankası dijital para birimi girişimlerini takip ediyor. Lagarde sözlerinde, ECB’nin böyle bir projede ilerleme kaydetmesi halinde, bunun euro bölgesi sakinlerine ödemelere erişim sağlayacağını belirtti.

“Vatandaşlarımızın seçim hakkına sahip olmasını ve başkalarının tek taraflı eylemleri nedeniyle ödemeler ekosisteminden dışlanmamasını sağlama sorumluluğumuz var.” dedi.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala