bitcoinBTC/TRY
1.272.690,07 TL 0,87%
ethereumETH/TRY
68.131,85 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
6.992,91 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,88 TL 5,82%
solanaSOL/TRY
2.202,82 TL 4,32%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
18,16 TL 21,01%
staked-etherSTETH/TRY
68.021,34 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 3,98%

Paylaş

ARK’ın ETF değişikliğine pozitif yorum

bitcoin etf

ARK Invest ve 21Shares’in ortak spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bir süre önce değişiklik yapıldı. Bloomberg’in ETF analistleri, söz konusu değişikliğin SEC’in endişelerini gideriyor gibi göründüğünü ifade etti. Analistler, ETF başvurusunun gelecekteki onayı için iyi bir işaret olarak yorumladı.

bitcoin etf

Bloomberg analistleri, ARK’ın ETF değişikliğini yorumladı

ARK Invest ve 21Shares, ortak ETF başvurusunu güncelledi. Başvuruya fonun varlıkları nasıl saklayacağı ve varlık değerlerini nasıl belirleyeceğine ilişkin kritik bilgiler eklendi.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, değişikliklerin SEC’in ETF ihraççılarından ele almalarını istediği endişelere doğrudan yanıt olabileceğini söyledi. ARK’ın SEC’in değerlendirmeleri ile ilgilendiğini belirten Balchunas, şirketlerin topu tekrar SEC’in sahasına attığını söyledi. Balchunas, bu gelişmenin gelecek dönemler için pozitif olduğunu vurguladı. Balchunas, değişikliklerin dosyayı beş sayfa daha uzattığını bildirdi.

“Onay için iyi bir işaret”

Bloomberg ETF analistlerinden James Seyffart da son gelişmeler için “Gelecekteki onay için iyi bir işaret” diye yorumladı. Van Buren Capital Genel Ortağı Scott Johnsson, yeni eklenen bilgilerin BTC’nin yasadığı amaçlarla kullanılması ve madenciliğin kısıtlanması durumunda ETF değerinin düşebileceğine dair yorumları kapsadığını ifade etti. Yeni dosyalama, Coinbase Custody tarafından tutulan ETF varlıklarının ayrılmış hesaplarda olduğunu da açıklığa kavuşturdu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala