bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,887.92 0.87%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,471.58 0.20%
bnb
BNB (BNB) $ 588.24 0.85%
solana
Solana (SOL) $ 178.62 2.60%
xrp
XRP (XRP) $ 0.63074 6.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.420269 0.08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134614 2.02%

Ripple CEO’sundan çarpıcı yorum: Tether ve ABD

ripple ceo tether

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD hükümetinin Tether’in peşinde olduğunu belirtti. Garlinghouse, bu durumun kripto para piyasasında yaratacağı tahribata da değindi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, World Class podcast’inin 10 Mayıs tarihli bölümünde kripto sektörü hakkında konuştu. Garlinghouse, özellikle Tether hakkında yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekti.

Garlinghouse, ABD hükümetinin stablecoin ihraççısı Tether’i kıskacına aldığını ve bunun açıkça görüldüğünü ifade etti. Ünlü CEO, Tether konusunun ciddi etkileri olabileceği konusunda uyardı.

Ripple’ın CEO’su, FTX’ten sonra bir başka siyah kuğu olayının gerçekleşebileceğinin mesajını verdi.

Ripple xrp

Ripple CEO’sun: Tether ekosistem için önemli

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, katıldığı bir podcast’te, USDT ihraççısı Tether hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Brad Garlinghouse, “Tether’i ekosistemin çok önemli bir parçası olarak görüyorum” dedi.

Garlinghouse, ABD hükümetinin Tether’in peşinde olduğu aktardı. Ripple patronuna göre, ABD’nin Tether’e karşı olası bir hamlesi kripto sektöründe sonraki siyah kuğu olacak. FTX‘in yöneticileri tarafından gerçekleştirilen dolandırıcılığın çöküşü, kripto sektöründe gerçekleşen son siyah kuğu olayıydı.

Ünlü CEO, Tether’e karşı olası bir müdahalenin kripto sektöründe tahribat yaratabileceğine değindi.

Bilindiği üzere, ABD Senatörü Cynthia Lummis ve Temsilci French Hill, ABD hükümetini Tether’in terörizm ile ilişkisini değerlendirmeye çağırmıştı. Tether ise her zaman kolluk kuvvetlerine yardımcı olduğunu ve küresel yetkililer ile çalışmaya devam edeceğinin mesajını verdi.

Şirket ayrıca USDT’yi destekleyen rezervlere ilişkin şeffaflığıyla da eleştirilerin hedefi haline geldi. Birçok isim Tether’in şeffaflıktan ve güven duygusundan yoksun olduğunu öne sürdü.

Diğer taraftan Ripple’ın da stablecoin planları mevcut. Ripple, 2024’ün sonlarında bir ABD doları stablecoin’ini çıkarmayı planlıyor. Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, stablecoin’in dolar mevduatları, kısa vadeli devlet hazineleri ve diğer nakit eşdeğerleri ile destekleneceğini belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala