bitcoinBTC/TRY
723.038,48 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
43.350,79 TL 0,15%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.729,91 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
13,88 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
27,17 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.344,00 TL 0,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
6,69 TL 0,21%
solanaSOL/TRY
533,13 TL 0,91%

Paylaş

ARK Invest’in Coinbase Sevdası: Hisse Alımları Artıyor

Ark Investment Grayscaleden Bitcoin Hissesi Aldi

Kripto para piyasalarındaki yaşanan dalgalanmalar, her ne kadar kendisini son günlerde toplasa da şirketlere etki etmeye devam ediyor. Bu noktada borsalar ise en çok etkilenen aktörler arasında. Ancak yaşanan bu hareketli dönemlerde hisse senedi tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyen Coinbase‘in sıkı bir destekçisi ARK Invest.

ARK Invest Coinbase Hisselerini Almaya Devam Ediyor

Kripto odaklı birçok şirket yatırım alanlarını genişletiyor. Şirketler özellikle kripto para piyasasının düşüş yaşadığı bir dönemde durumu fırsata çevirmek için yatırım yapıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Cathie Wood’un liderliğindeki Ark Investment Management, Coinbase (COIN)’den 5 milyon dolarlık hisse daha aldı. Perşembe günü yüzde 11 düşüşle 33.53 dolardan kapandı. Hatırlatmak gerekirse 2022’de neredeyse yüzde 90 düştü.

GettyImages 1234552839

Ark Invest kısa süre önce bilançosuna 10.880 Coinbase hissesi ekleyerek hisselerini 60.5 milyon dolara çıkarmıştı. Son olarak belirtmek gerekirse Coinbase CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz haftalarda Coinbase’in bu yılki gelirinin, kripto paralardaki sert düşüşler ve birden fazla büyük firmanın iflasının sektördeki domino etkisi nedeniyle geçen yıla göre en az yüzde 50 daha az olacağını açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala