Anchorage Digital, Belirsizliği Gerekçe Göstererek Küçülmeye Gitti

anchorage digital belirsizligi gerekce gostererek kuculmeye gitti 2

Düzenleyici kurumlar son dönemde kripto alanında sert bir yaklaşımı benimsiyor. Düzenleyici kurumların bu yaklaşımı kripto şirketleri üzerinde de bir baskıya neden oluyor. Kripto alanında da faaliyet gösteren Anchorage Digital, düzenleyici belirsizliğinin olduğu bir ortamda yeni bir karar aldı.

Anchorage Digital, Çalışanlarının Yüzde 20’sini İşten Çıkardı

Kripto bankası olarak faaliyet gösteren Anchorage Digital, sektör dijital varlıklar için büyük bir pazar gerilemesi yaşarken, çalışanlarını işten çıkartan son şirket oldu. Mali hizmetler girişimi Anchorage Digital tarafından yapılan açıklamada, personellerinin yaklaşık yüzde 20’sini veya 75 çalışanını işten çıkardığını açıkladı. Anchorage Digital, açıklamasında bu işten çıkarma kararının nedenini ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsiz kripto düzenleme ortamı olarak gösterdi.

anchorage digital belirsizligi gerekce gostererek kuculmeye gitti

Çeşitli sebeplerden dolayı Blockchain.com, Genesis, Crypto.com ve Coinbase 2023 yılında şimdiye kadar 2.000’den çalışanını işten çıkardı. ABD merkezli Anchorage Digital, açıklamasında geniş makroekonomik zorluklar ve kripto piyasasında yaşanan oynaklık nedeniyle işten çıkarma kararı aldıklarını dile getirdi. Anchorage Digital açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Daha iyi kripto altyapısına duyulan ihtiyaç her zamankinden daha net bir şekilde artıyor. Bizim için bu durum, kurumların dijital varlık ekosistemine katılması adına diğer güvenli ve düzenlenen yolların yanında, tartışmasız nitelikli bir vasi olarak statümüze net bir şekilde odaklanma anlamı taşıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala