Alameda Research Kaybetmeye Devam Ediyor

alameda research kaybetmeye devam ediyor 2

Sam Bankman-Fried’in iflas eden şirketlerinden birisi olan Alameda Research varlıklarını kaybetmeye devam ediyor. Kripto analiz firması Arkham’ın son raporuna göre Alameda yaşanan tasfiyelerden 1 milyon dolardan fazla varlık kaybı yaşadı.

Alameda Research Varlıklarını Kaybediyor

Gözden düşmüş olan Sam Bankman-Fried’in kurduğu şirketlerden birisi olan Alameda Research, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasıyla birlikte FTX ile bağlantılı olan ve iflas başvurusunda bulunan şirketlerden birisi olmuştu.

FTX iflas davası sürecinde sürekli gündemde olan Alameda, kısa bir süre önce gerçekleşen tasfiyeler nedeniyle 1 milyon doların üzerinde bir kayıp yaşadı.

alameda research kaybetmeye devam ediyor

Arkham verilerine göre hesap ilk olarak 20 milyon USDC ve 4 milyon USD DAI ile 10.8 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) tutuyordu. Hesabın toplam net bakiyesi ise bu varlıklarla birlikte 15.2 milyon dolar olarak görülüyordu.

Arkham verilerinde ise hesabın “zorla azaltıldığını” ve 731 Ethereum için 12 USDC’nin tasfiye edildiği görülüyor. Hesap şu anda 1.14 milyon USDC’ye karşı 1.1 milyon dolarlık Ethereum açığı ve 300.000 dolarlık net bakiyeye sahip. Son olarak Arkham konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şaşırtıcı bir şekilde, tasfiyeden önce ve tasfiye sırasında cüzdandan yapılan işlemler, cüzdanı kontrol eden kişinin ya pozisyonları nasıl kapatacağını anlayamadığını ya da basitçe isteksiz olduğu görülüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.980,54 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
30.737,82 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.174,71 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 1,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,54%
okbOKB/TRY
843,30 TL 10,23%
Bağlantıyı kopyala