Akbank ve Yapı Kredi’nin Avalanche ile Kripto Para Projesi

Çiğdem Ceylan’ın sunumuyla bu haftanın öne çıkan haberleri ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımı, İran’ın 10 milyar dolarlık kripto para ithalat ödemesi, Nvidia’nın Metaverse çalışmaları, Avalanche’ın Akbank ve Yapı Krediyle iş birliği yapması ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Dünyasında Neler Oluyor?

Kripto para sektöründe adını genellikle dolandırıcılık ve hack saldırılarıyla ile birlikte andığımız Tornado Cash, bu sefer sert bir kayaya tosladı. ABD Hazine bakanlığı, adres karıştırıcı Tornado Cash’ı ve bazı Ethereum adreslerini yaptırım listesine ekledi.

İran Ticareti Geliştirme Kurum başkanı Ali Reza Peyman Pak, bir ilke imza atılarak 10 milyon dolar değerindeki ithalat ödemesinin kripto para ile yapıldığını aktardı.

Nvidia her ne kadar ekran kartları ve DSR teknolojileri ile tanınsa da yapay zeka ve modelleme alanında da oldukça güçlü. Öyle ki şirketin geliştirdiği çözümler, günümüzde birçok oyun şirketi tarafından kullanılıyor. Metaverse konusunda da aktif olarak araştırmalarını sürdüren şirket, son olarak yeni metaverse geliştirme araçlarını tanıttı. Nvidia, tüm ürünlerin yapay zeka ile desteklendiğini açıkladı.

Zor günler geçiren kripto borç verme platformu Celsius Network, içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için yeni yollar aramaya devam ediyor. Blockchain şirketi Ripple Labs, Celsius varlıklarını satın almak için görüşmelerde bulunuyor.

Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kullanıcıların belirli kripto para birimlerini elinde bulundurarak ödül kazanmalarına olanak tanıyan staking programlarını araştırdığını açıkladı.

Hükümetlerin kripto şirketleri üzerindeki incelemeleri artmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Twitter üzerinde paylaşılan Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebine verdiği yanıtta, kripto para borsası Bitfinex’in ABD’de olası bir ceza soruşturmasıyla karşı karşıya olduğunu belirtti….

Avalanche, Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank ve Yapı Kredi ile iş birliği yaptı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
363.048,88 TL 2,53%
ethereumETH/TRY
24.601,34 TL 3,08%
tetherUSDT/TRY
18,54 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.314,10 TL 0,69%
xrpXRP/TRY
8,48 TL 3,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,51 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,93 TL 2,05%
solanaSOL/TRY
613,24 TL 2,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,58%
Bağlantıyı kopyala