ABD Tüketici Koruma Kurumu FTC’den BitMart’a Soruşturma

abd tuketici koruma kurumu ftcden bitmarta sorusturmasdd

Kripto para sektöründe son dönemde birçok hack haberi ile karşılaşıyoruz. Üzerinden çok zaman geçse bile konu hakkında yapılan araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kez Federal Ticaret Komisyonu. BitMart kripto para borsasını Aralık 2021’de 150 milyon ile 200 milyon dolar arasında tüketici kayıplarına yol açan bir hack üzerinden araştırıyor.

ABD Tüketici Koruma Kurumu FTC, BitMart’ı Araştırıyor

Federal Ticaret Komisyonu, Aralık 2021’de 150 milyon ila 200 milyon dolar arasında tüketici kayıplarına yol açan bir hack üzerinden BitMart borsasını araştırıyor. Hatırlatmak gerekirse BitMart, 2021 yılının Aralık ayında hack saldırısına uğramıştı.

abd tuketici koruma kurumu ftcden bitmarta sorusturmasd

FTC, Mayıs ayında BitMart operatörlerine, şirketlerin tüketicilere kripto varlıklarının güvenliği hakkında ne söylediği ve müşteri şikayetlerini nasıl ele aldıkları hakkında ayrıntılı bilgi almak için sivil mahkeme celbi göndermişti.

FTC ayrıca, BitMart operatörlerinin finansal kurumların hassas müşteri verilerini korumasını gerektiren başka bir federal yasaya uyup uymadığını araştırdığını da söyledi.

Aralık ayında BitMart, bilgisayar korsanlarının BitMart cüzdanlarından yaklaşık 150 milyon dolarlık kripto para çektiğini söylediği bir siber güvenlik ihlali olduğunu doğrulamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
366.867,46 TL 1,49%
ethereumETH/TRY
24.501,98 TL 2,14%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.371,84 TL 1,89%
usd-coinUSDC/TRY
18,47 TL 0,42%
xrpXRP/TRY
8,91 TL 0,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,88 TL 1,78%
solanaSOL/TRY
617,75 TL 2,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 4,06%
Bağlantıyı kopyala