bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,472.27 4.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.85 5.92%
bnb
BNB (BNB) $ 553.57 6.05%
solana
Solana (SOL) $ 139.43 5.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.490323 9.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.458368 8.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153011 9.56%

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Voyager’ın Satışına İtiraz

abd adalet bakanligi finansal suclar icin kripto birimi kurdu 1536x1024 1

Bir federal yargıç, Voyager Digital ile FTX arasında bir FTX kuruluşunun kredi geri ödemeleri için dava açması sonrasında Voyager Digital’in 445 milyon dolar ayıracağı bir sözleşmeyi içeren bir şarta onay vermişti. Bu onayın ardından ABD Adalet Bakanlığı’ndan hamle gecikmedi.

ABD Adalet Bakanlığı Voyager’ın Satışına İtiraz Etti

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York’taki bir iflas hakiminin Binance.US’un etmiş kripto borç veren Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya yönelik milyar dolarlık planına izin verme kararına itiraz eden bir temyiz başvurusunda bulundu.

abd adalet bakanligindan kripto sirketlerine tavsiye 1

Ayrıca belirtmek gerekirse ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve çeşitli eyalet düzenleyicileri de dahil olmak üzere düzenleyiciler, önerilen anlaşmaya şiddetle karşı çıktılar. Geçen ay SEC, Binance.US’nin de kayıtlı olmayan bir menkul kıymetler borsası işleterek federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olabileceğini öne sürerek, Voyager’ın satın alınmasına itiraz etti.

Yargıç Wiles konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İşlerin yapılması gerekiyor. Bekleyen ve tüm bu belirsizliğin ortasında yatırım yaptıkları mülke, bazı durumlarda hayat birikimlerine erişimi olmayan alacaklılarımız var, bu yüzden bir tür önlem almalıyız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala