ABD Adalet Bakanlığı’ndan Voyager’ın Satışına İtiraz

abd adalet bakanligi finansal suclar icin kripto birimi kurdu 1536x1024 1

Bir federal yargıç, Voyager Digital ile FTX arasında bir FTX kuruluşunun kredi geri ödemeleri için dava açması sonrasında Voyager Digital’in 445 milyon dolar ayıracağı bir sözleşmeyi içeren bir şarta onay vermişti. Bu onayın ardından ABD Adalet Bakanlığı’ndan hamle gecikmedi.

ABD Adalet Bakanlığı Voyager’ın Satışına İtiraz Etti

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York’taki bir iflas hakiminin Binance.US’un etmiş kripto borç veren Voyager Digital’in varlıklarını satın almaya yönelik milyar dolarlık planına izin verme kararına itiraz eden bir temyiz başvurusunda bulundu.

abd adalet bakanligindan kripto sirketlerine tavsiye 1

Ayrıca belirtmek gerekirse ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve çeşitli eyalet düzenleyicileri de dahil olmak üzere düzenleyiciler, önerilen anlaşmaya şiddetle karşı çıktılar. Geçen ay SEC, Binance.US’nin de kayıtlı olmayan bir menkul kıymetler borsası işleterek federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olabileceğini öne sürerek, Voyager’ın satın alınmasına itiraz etti.

Yargıç Wiles konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İşlerin yapılması gerekiyor. Bekleyen ve tüm bu belirsizliğin ortasında yatırım yaptıkları mülke, bazı durumlarda hayat birikimlerine erişimi olmayan alacaklılarımız var, bu yüzden bir tür önlem almalıyız.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.116,99 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
33.904,00 TL 1,18%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.255,54 TL 0,76%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,83 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.798,74 TL 1,25%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 0,40%
Bağlantıyı kopyala