bitcoinBTC/TRY
1.270.578,37 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
68.120,57 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.978,16 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.117,20 TL 4,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.072,83 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
17,37 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,35%

Paylaş

Uniswap NFT Çalışmaları için Bilgi Asimetrisi Üzerine Çalışıyor

Uniswap NFT Calismalari icin Bilgi Asimetrisi Uzerine Calisiyor

Uniswap en aktif kullanılan Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsalardan (DEX) birisi. Özellikle son dönemde birçok iş birliği ve teknolojik gelişmelerini paylaşan DEX, NFT’ler konusunda da yoğun bir hazırlık içerisinde. Öyle ki kısa bir süre önce Twitter üzerinden paylaşım yapan bir Uniswap geliştiricisi, NFT finansallaştırma konusunda ilk adımı attıklarını açıkladı.

Uniswap NFT Çalışmaları için Likidite ve Bilgi Asimetrisi Sorunlarını Çözmeye Çalışıyor

Sizlerle de paylaştığımız üzere Uniswap Labs, 21 Haziran 2021’de NFT pazar yeri Genie‘yi satın aldığını duyurmuştu. Bunun ardından Uniswap V3 Mainnet güncellemesinde getirilen likidite pozisyonlarının akıllı sözleşmelerle NFT’leştirilerek depolanması adımı gelmiş ve Uniswap için NFT platformu ufku gözükmüştü.

Bununla birlikte Uniswap’ın yayımladığı başka bir belgede NFT’ler hakkında şu ifadelere yer vermişti:

“NFT’leri, ERC20’lerden ayrı bir ekosistem olarak değil, büyüyen dijital ekonomide değer için başka bir format olarak görüyoruz ve bunlar zaten web3’e giden önemli bir ağ geçidi”

Son olarak Scott takma isimli Uniswap geliştirici tarafından yapılan paylaşımda, Uniswap’ın tüm NFT likiditeleri için bir arayüz olduğu belirtildi. Ek olarak 7 farklı NFT lending protokolü ile görüşme hâlinde olduklarını belirten Scott, bu süreçte likidite parçalanması ve bilgi asimetrisi gibi sorunlar üzerinde çalıştıklarını belirtti

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala