Togg’un CEO’su, Avalanche Ortaklığındaki Yol Haritasını Paylaştı

IMG 2083

Avalanch Summit 2022 tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Togg + Avalanche panelinde konuşan Togg’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, otomobil ve Blockchain‘in geleceğini konu aldı. Son dönemde kullanıcı standartlarının değiştiğine değinen Karakaş, şu ifadelere yer verdi:


“Kullanıcı beklentisi değişiyor teknoloji daha akıllı araçlar üretmemize imkan veriyor ofislerimizde evimizdeki değişim araçlara yansıyor geçmişte akıllı telefonlar iöçin yaşanan şey araçlar için yaşanıyor.”

Togg'un CEO'su, Avalanche Ortaklığındaki Yol Haritasını Paylaştı

Karakaş’ın panelinde en dikkat çekilen nokta ise şüphesiz güvenlikti. Her anlamda güvenliğin birinci öncelik olduğunu belirten Togg’un CEO’su, bu güvenlik standartlarının gelişen teknolojiler içinde çok mühim olduğunu belirtti.

“Beygir gücü güzel bir şey. Hız ve güvenlik açısından bular oldukça önemli.”

Ek olarak Avalanche ile birlikte gelişimlerini sürdüreceklerini belirten Karakaş, Togg’un akıllı sözleşmeleri kullandığı alanları ve yol haritalarını paylaştı.

Karakaş’ın sunusunda yer aldığı üzere Togg, akıllı sözleşmeleri altı farklı alanda kullanacak. Bu akıllı sözleşmeler, tedarik zinciri lojistiği, Ticari sözleşmelerin düzenlenmesi, Togg Akıllı Cihazları için dijital kimlikler, MPR’den sonra parça ve bileşenlerin takibi ve karbon ayak izi analizi için kullanılacak.

Screen Shot 2022 03 24 at 16.16.46

Bunların devamında Togg’un yol haritasını bizlere sunan Karakaş’ın sunusunda yukarıdaki gibi bir yol haritası ile kaşılaştık.

Yol haritasında belirtildiği üzere Togg, 2022’nin ikinci çeyreğinde akıllı sözleşme testlerine başlarken, tokenomik çalışmaları da yine bu dönemde devreye girecek. 2022’nin 3. çeyreğince tohum dönemine girecek olan Toggen, devamına ITO gerçekleştirecek ve planlara göre devamında Toggen kullanıcıları ile buluşacak.


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala