William Quigley: Metaverse İçin Gelir Modeli NFT’ler Olabilir

Tether Kurucu Ortagi Metaverse icin NFTlerde Para Oldugunu Soyluyor

Stablecoin Tether’in (USDT) kurucularından biri olan William Quigley, verdiği bir röportajda NFT‘ler ve metaverse hakkındaki düşüncelerini paylaştı. William Quigley, Metaverses’te erişilebilen NFT’lerin yıllık satışlarının 10 trilyon doların üzerine olacağını düşünüyor.

William Quigley, NFT teknolojisinin kitlesel pazar olanaklarına dair şunları söyledi:

“Dijital koleksiyonlar yepyeni bir iş. Benim için ilginç olan, tüketici-ürün açısından 1 milyon dolara satılan bir NFT değil, her biri 1 dolardan satılan bir milyon NFT olması. Bu, daha büyük bir pazara sahipmiş gibi görünüyor.”

Quigley’in NFT’ler ile ilgili birkaç deneyimi var. Quigley, Tether’i başlatmanın yanı sıra, diğer geliştirme alanları konusunda uzmanlaşmış olan Worldwide Asset eXchange’i (WAX) da başlatan isim.

Tether Kurucusu Quigley: Her Şey Sadece Oyun Değil

Tether Kurucusu Quigley, Metaverse’lerde erişilebilir olan NFT satışlarının yıllık gelirinin en az 10 trilyon dolar değerinde olacağını düşünüyor. Ayrıca, yaptığı açıklamada piyasanın genelinde video oyunlarındaki sanal öğelerin gelir modelinin 175 milyar dolarlık bir iş yaptığını söyledi.

Bununla birlikte Metaverse’te daha büyük siparişler olması gerektiğini ve her şeyin sadece oyun olmadığını dile getirdi.

Metaverse için Gelir Modeli NFT’ler Olacak

Metaverse’ün, standart uygulamalara ve yeteneklere sahip bir kullanıcı ortamı olmayacak. Reuters’un raporuna göre; metaverse, blockchain tarafından desteklenen birçok dijital öğeler ile doldurulacak.

William Quigley konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu olduğunda, bunu hayal etmek gerçekten zor. Metaverse için gelir modelinin NFT’ler olacağına bahse girerim.”

Metaverse’de ayrıca, dijital mülkiyet haklarını ve pazar olanaklarını, akıllıca tasarlanmış merkezi olmayan yazılım protokollerine ve rızaya dayalı katılım ile güvence altına alacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 389.179,57 TL 3,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.392,64 TL 3,87%
cardano
Cardano (ADA) 19,70 TL 1,80%
tether
Tether (USDT) 8,73 TL 0,11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.324,16 TL 1,99%
xrp
XRP (XRP) 8,64 TL 1,02%
solana
Solana (SOL) 1.295,62 TL 1,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 283,73 TL 4,07%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,73 TL 0,19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,94 TL 0,43%
Copy link
Powered by Social Snap