Tencent Cloud, Strange Universe Technology ile İş Birliği Yaptı

tencent cloud web3 sirketi strange universe technology ile is birligi yapti

Kripto para ekosisteminde ve web3 alanında yapılan anlaşmalar, yatırımlar son dönemlerde hızla artmaya başladı. Çin merkezli teknoloji devi Tencent’in bulut bilişim hizmetleri kolu olan Tencent Cloud, Web3 şirketi Strange Universe Technology ile sanal gerçeklik (VR) alanları oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

Tencent Cloud, Strange Universe Technology ile Anlaşma Yaptı

Bulut bilişim hizmetleri şirketi Tencent Cloud, Web 3.0 şirketi Strange Universe Technology ile işletmeler için sanal gerçeklik (VR) alanları oluşturmak adına bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

tencent cloud web3 sirketi strange universe technology ile is birligi yapti

İşletmelere etkinlikler için 3B sanal setler kuran bir şirket olan Strange Universe Technology, bu anlaşma ile faaliyetlerini genişletecek.

Tencent Cloud yaptığı açıklamada, gerçek zamanlı bulut oluşturma hizmeti de olmak üzere VR ile ilgili ürünlerini ve bulut hizmetlerini Strange Universe’nin sanal gerçeklik platformuna sağlayacağını söyledi.

Geçtiğimiz haziran ayında Tencent’in oyun departmanı başkanı, önümüzdeki beş yıl için işletim sistemlerini ve VR donanım geliştirmesini büyüteceğini belirtti. Başkan, şirkette genişletilmiş gerçeklik (XR) biriminin kurulduğunu ve teknoloji devinin VR planları olduğunu ifade etti.

Ayrıca geçtğimiz kasım ayında Tencent CEO’su Pony Ma, metaverse’ün şirketi yeni zirvelere yükseltebileceğini dile getirdi.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.584,83 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
24.361,37 TL 1,94%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
5.170,72 TL 1,67%
xrpXRP/TRY
9,23 TL 7,11%
binance-usdBUSD/TRY
18,36 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,51 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
622,93 TL 2,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 5,72%
Bağlantıyı kopyala