bitcoinBTC/TRY
738.618,67 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
45.952,04 TL 0,41%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.887,24 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
14,17 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.938,33 TL 0,42%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,32%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 0,22%
solanaSOL/TRY
556,76 TL 1,15%

Paylaş

Stellar, MoneyGram’a stratejik yatırımla adım atıyor

stellar moneygrama stratejik yatirimla adim atiyor

Kripto para sektöründe büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Stellar Development Foundation, uluslararası para transferi devi MoneyGram’a stratejik bir yatırımla ortaklık kuruyor.

MoneyGram’ın Dijital Dönüşümünde Stellar Rüzgârı

Stellar Development Foundation, Stellar ağının arkasındaki kuruluş, gün içinde yaptığı açıklamasında, uluslararası para transferi şirketi MoneyGram‘a önemli bir finansal katkıda bulunduğunu belirtti.

Bu stratejik adım, MoneyGram’ın kripto para transferlerini basitleştirmek ve nakitten dijital paraya geçiş hizmetini sunmak üzere iki yıl önce Stellar ile oluşturduğu iş birliğini takiben geldi.

SDF’nin başkanı ve CEO’su Denelle Dixon, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

SDF, Madison Dearborn Partners ile son gerçekleştirdiği işlemler neticesinde MoneyGram’da ortaklık payı elde etti. Bu katkı, SDF’nin operasyonlarına destek olmak için ayırdığı bütçeden geldi ve bu tarzda yapılan ilk yatırımı temsil ediyor.

Dixon, bu stratejik yatırımın SDF’ye MoneyGram’ın yönetiminde bir temsil hakkı kazandırdığını ve bu sayede MoneyGram’ın dijitalleşme sürecine blok zinciri teknolojisiyle destek olacaklarını da belirtti. Denelle Dixon konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Ödeme sektöründeki firmalarla derinlemesine iş birlikleri kurarak, SDF’nin finansal hizmetlere eşitlikçi erişim sağlama vizyonuna daha da yaklaşmış oluyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala