Singapur’un İlk Lisanslı Kripto Borsası: Independent Reserve

independent reserve singapurda ilk lisansli kripto borsasi oldu

Kripto borsası Independent Reserve, bir ilki yaşadı ve Singapur‘un Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında tam lisans onayı alan ilk Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısından (VASP’ler) biri oldu. Alınan lisansın kapsamı, borsaya devletin Ödeme Hizmetleri Yasası uyarınca, Singapur’da bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak işini yürütmesi için onay verecek.

Independent Reserve Singapur’da İlk Oldu

Borsa, yaptığı basın açıklamasına göre, yeni lisansının devlet içindeki büyüme çabalarını hızlandırmasına imkan tanıyacağını dile getirdi. Ayrıca bu hareket, Ağustos ayı başlarında düzenleyiciden prensipte onay almış olan borsayı takip ediyor.

Singapur’da lisans alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Lisans başvurusunda bulunan başvuru sahiplerinin; politikalarını, müşteri koruma prosedürlerini, uyumluluk yapılarını, piyasa manipülasyon önlemlerini gözden geçirmesi gerekiyor. Ayıca ‘Müşterinizi Tanıyın’ gerekliliği de mevcut.

independent reserve singapurda ilk lisansli kripto borsasi oldu 2

Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, konu ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Adrian Przelozny:

İyi düzenlenmiş bir ortam hem yatırımcılara hem de kripto endüstrisi paydaşlarına fayda sağlayacak ve Singapur şu anda Asya’daki herhangi bir yargı yetkisinin en net ve en ayrıntılı lisans gereksinimlerine sahip.

Sidney merkezli borsa ilk olarak 2013 yılında mağaza açmıştı. Borsa hızla büyüyerek CoinJar, Swyftx ve Coinspot ile birlikte Avustralya’nın en tanınmış kripto pazarlarından biri haline gelmeyi başardı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.355,59 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.125,84 TL 1,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.343,09 TL 0,34%
tether
Tether (USDT) 9,36 TL 0,27%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,46%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,23%
solana
Solana (SOL) 1.474,92 TL 0,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 385,74 TL 0,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 0,91%
Copy link
Powered by Social Snap