SEC’den Firmalara Kripto Çağrısı

secden firmalara kripto cagrisi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto alanında yeni adımlar atmaya devam ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto alanında düzenleyici kurumu, firmalara yeni bir çağrıda bulundu.

SEC, Şirketlerin Kripto Risklerini Açıklamasını İstedi

ABD’nin kripto alanındaki düzenleyici kurumlarından birisi olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketlerin, kripto ile ilgili herhangi bir şirketle iş yapıp yapmadıkları da dahil olmak üzere, kripto varlıklarına maruz kalıp kalmadıklarını kamuya açıklamalarını talep etti.

secden firmalara kripto cagrisi 2

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki halka açık şirketler için ifşaatları denetleyen düzenleyici kurum, kılavuzun bu yıl meydana gelen “kripto varlık piyasası katılımcıları arasındaki son iflaslar ve mali sıkıntılardan” kaynaklandığını açıkladı.

SEC kılavuzunda, “ifşa yükümlülüklerini yerine getirirken şirketler, iş tanımları, risk faktörleri ve yönetimin tartışması ve analizi dahil olmak üzere, dosyalarında genel olarak kripto varlık piyasası gelişmelerini ele alma ihtiyacını dikkate almalıdır.” ifadesi bulunuyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ayrıca, “Firmalar, iflas başvurusunda bulunan, kripto varlıklarında aşırı itfa ya da geri çekilme yaşayan, müşterilerin açıklanmayan kripto varlıklarını bulunduran ve kurumsal uyumluluk başarısızlıkları yaşayan şirketlerle doğrudan ya da dolaylı ilişkilerinin olup olmadığını açıklamalıdır.” açıklamasını yaptı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala