SEC, Paxos’a Dava Açmayı Planlıyor

sec mormon kilisesinin gizli yatirim portfoyune sorusturma baslattidfgreb

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde yaptığı açıklamalar ve hamleler ile adından sıkça söz ettiriyor. SEC bu kez Binance USD parasını listelediği için bunun kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Paxos‘a dava açmayı planlıyor.

Paxos, Dava ile Karşı Karşıya

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Pax Dollar (USDP) ve Binance USD (BUSD) tokenlerinin arkasında yer alan stablecoin ihraççısı Paxos’u ikinci stablecoin üzerinden dava açmayı düşünüyor.

SEC, Paxos’a bir Wells Bildirimi yayınladı. Bu bildirim, düzenleyicinin şirketlere planlı icra eylemlerini bildirmek için kullandığı bir mektup olarak düşünebilirsiniz.

sec paxosa dava acmayi planliyordsvsdfgb

Davanın yatırımcıları koruma yasalarını ihlal etmekten açıldığı belirtiliyor. Bu hamle ABD’li düzenleyicilerin borsa FTX’in iyi duyurulan çöküşünün ardından kripto para birimi şirketlerini düzenleme çalışmalarını artırmasıyla geldi. Bununla beraber Binance USD veya BUSD, dolara sabitlenmiş bir stablecoin. Wall Street Journal’a göre; Binance ve Paxos, 2019’da piyasaya sürdü. 

Binance yaptığı açıklamada, durumu izlemeye devam edeceğini ve Paxos’un BUSD ihraç ettiğini ve sahibi olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.976,38 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
33.413,11 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.198,82 TL 1,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 8,65%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 2,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,37%
staked-etherSTETH/TRY
33.355,63 TL 0,15%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,33%
Bağlantıyı kopyala