SEC, 2 Aralık’ta Kripto Para Birimlerini Tartışacak

sec 2 aralikta kripto para birimlerini tartistacak

ABD Menkul Kıymetler ve Banka Komisyonu (SEC), artık ayında bir panel düzenleyecek. Bu panelde kripto para birimleri de mercek altına alacak. Kripto ve dijital varlıklarla ilgili konularda bir panel düzenleyecek olan SEC, yatırımcının korunmasına odaklanacak. Ayrıca toplantıda pazarın hızla değişen koşulları da konuşulacak.

SEC, Kripto Para Birimlerini Konuşacak

ABD Menkul Kıymetler ve Banka Komisyonu (SEC), resmi web sitesinden bir panel takvimi yayımladı. 2 Aralık günü düzenlecek olan panel, sabah saat 10:00’da başlacak ve 16:00’da sona erecek.

sec 2 aralikta kripto para birimlerini tartistacak 2

Düzenlenecek olan panelde, dijital varlık piyasasında olmak isteyen yatırımcılar korumanın yeni yolları tartışılacak. Komisyon üyeleri, mevcut düzenleyici çerçevenin optimizasyonu konusunda fikir alışverişinde bulunacak.

Toplantının konuları arasında DeFi ve Blockchain teknolojileri, kripto varlık tabanlı ETF’ler ve stablecoin’ler de yer alıyor.

Piyasa bu duruma şimdilik tepki göstermedi. ancak, aslında tüm sektör için olumlu sonuçlar çıkabilir.

Panelin öğlenden önceki kısmı Cambria Allen-Ratzlaff ve Theodore Daniels tarafından yönetilecek. Öğlenden sonra ise yönetim Lori Lucas’ta olacak.

Panelin programıyla ilgili daha fazla detay için buraya gözatabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala