SBI Holdings, Hissedarlarına Ripple (XRP) Sunmayı Sürdürüyor

sbi

Japonya’nın en büyük finans ve bankacılık kurumu olan SBI Holdings, hissedarlarına Ripple (XRP) sunmayı sürdürüyor. Yapılan resmi açıklamaya göre kurumun 100 veya daha fazla hissedarı, verdikleri desteklere teşekkür adına 2.500 yen değerinde (20 dolar civarı) XRP alacaklar. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Hissedarlarımıza vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Hissedarlarımızın işlerine ilişkim anlayışımızı derinleştiriyor, hisselerimizi de orta ve uzun vadede elimizde tutmayı sürdürüyoruz. Bu amaçla cari ara dönemde sağlanan hissedar menfaatlerine ek olarak cari dönem sonunda da hissedar hakları sağlayacağız.”

Sunulacak XRP miktarı da 30 Haziran’da belirlenecek. Hissedarların bu XRP’yi alabilmek için başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

Program, geçtiğimiz yıl SBI tarafından başlatıldı ve revize edilmiş bir iş kanunu ile beraber Fon Uzlaştırma Yasasını yürürlüğe koyan genişleme planı da tanıtıldı. Yapılan bu duyuru ile birlikte XRP, hissedarlar arasında itibarını korumayı sürdürecek.

SEC ve Ripple davası devam ederken, SBI varlığa olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. SBI Holdings’in CEO’su Yoshitaka Kitao, ülkedeki düzenleyici kuruluşa göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ifade etti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.903,73 TL 2,57%
ethereumETH/TRY
17.418,19 TL 3,15%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
3.604,65 TL 3,74%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,56%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 2,28%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 2,66%
solanaSOL/TRY
542,72 TL 2,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala