bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

SBF hücresindeki “zayıf internet bağlantısından” şikayetçi

sbfnin 50 milyon dolarina daha el konuldu

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın avukatları, müvekkillerinin yaklaşan duruşması için gerekli hazırlıkları yapabilmesi amacıyla tahliye talebinde bulundu. Özellikle SBF avukatları, zayıf internet bağlantısının savunma hazırlıklarına engel teşkil ettiğini öne sürerek, müvekkillerinin erken tahliyesini talep eden bir dava daha sundu.

SBF avukatları tahliye taleplerini yineledi

Kripto para borsası FTX’in iflasının ardından şirketin eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın başı kendisine açılan davalarla dertte. SBF’nin avukatları federal hapishanede yeterli internet bağlantısı olmaması nedeniyle duruşma öncesi tahliye talebinde bulundu. Avukatlar özellikle zayıf internet bağlantısının savunma hazırlıklarına engel teşkil ettiğini ve zaman kaybına yol açtığını belirtti.

sam bankman fried 3

Sam Bankman-Fried

SBF hukuk ekibi, müvekkillerinin hafta içi sabah 8’den akşam 7’ye kadar bir dizüstü bilgisayara erişebileceğine dair hükümet güvencesine rağmen, bu sözlerin gerçekleşmediğinin de altını çizdi.

Avukatlar ayrıca SBF‘nin internet bağlantılı dizüstü bilgisayara erişiminin hapis cezası nedeniyle kesintiye uğradığı birkaç örneği de aktardı. Bu açıklamaların yanında avukatlar ortak olarak konu ile ilgili şu şekilde bilgilendirme yaptı: “Hükümetin tüm çabalarına rağmen hücredeki internet erişim sorununu çözmenin bir yolu görünmüyor. Bu, Bankman-Fried’ın duruşmadan önce keşif veritabanındaki veya AWS veri tabanındaki belgeleri inceleme ve arama olanağının olmadığı anlamına geliyor. Sanık bu tür sınırlamalarla duruşmaya hazırlanamaz”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala