Sam Bankman-Fried 250 Milyon Dolarlık Kefaletle Serbest Kaldı

sam bankman fried 250 milyon dolarlik kefaretle serbest kaldi

Kripto para borsası FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried’in ABD’deki ilk duruşması gerçekleşti. Yapılan duruşmayla Sam Bankman-Fried, çıktığı ilk ABD mahkemesine çıktıktan sonra 250 milyon dolarlık bir kefalet paketiyle serbest kaldı.

Sam Bankman-Fried Ev Hapsine Gönderildi

Zincirlenmiş ve mavi bir takım elbise giyen Sam Bankman-Fried, bugün Manhattan federal mahkemesindeki kefalet duruşması için sulh yargıcının karşısına çıktı. Davasına bakan yargıcın önünde daha sonra yapılacak olan bir savunmaya girilmedi.

Kefalet paketi, ailesinin Kaliforniya’daki evi tarafından güvence altına alınan 250 milyon dolarlık bir kişisel teminat bonosu içeriyor. Şartlar arasında Sam Bankman-Fried’in ailesiyle birlikte kalması ve elektronik izlemeye tabi olması gerekiyor.

Amerika Birleşik Devletleri Sulh Ceza Hâkimi Gabriel Gorenstein, Bankman-Fried’in kaçma riskinin küçük olduğunu ve gelecekteki mali suçlar açısından halk için bir tehlike oluşturmadığını belirtti.

30 yaşındaki Sam Bankman-Fried, Manhattan federal savcıları tarafından 13 Aralık’ta ortaya çıkarılan bir iddianamede, borsanın kardeş ticaret şirketi olan Alameda Research üzerinden kişisel harcamalar ve yüksek riskli işlemler için milyarlarca dolarlık FTX müşteri fonlarını kullandığı bir yıl boyunca süren bir dolandırıcılığı organize etmekle suçlandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala