Rus İstihbarat Servisi, Kripto için Daha Fazla Güç İstiyor

rus istihbarat servisi kripto icin daha fazla guc istiyor

Kripto para piyasasıyla ilgili birçok ülkenin birçok kuruluşu fikirlerini beyan ediyor. Son olarak Rus İstihbarat Servisi de kripto için daha fazla güç istediğini dile getirdi.

Rus İstihbarat Servisi, Kripto Konusunda Ukrayna ile Aynı Görüşte

Rus İstihbarat Servisi Başkanı Alexander Bastrykin, Rus basınına bir röportaj verdi. Başkan, verdiği röportajda, “Dijital para birimleri, merkezi olmayan doğasından dolayı, devlet kontrolüne olanak sağlamıyor” dedi.

rus istihbarat servisi kripto icin daha fazla guc istiyor 2
Rus İstihbarat Servisi Başkanı Alexander Bastrykin

Bastrykin, bazı özel durumlarda, kanun uygulayıcılarının dijital paralara el koymak ve dondurmak için mevcut yasaları kullanabileceğini iddia etti. Ancak, ademi merkeziyetçiliğin bunu yapmaya çalışan ajanlar ve memurlar için bir sorun olduğunu söyledi. Bu gibi durumlar için daha fazla güç verilmesi gerektiğinin altını çizen Bastrykin, kripto varlıkları ve cüzdanlarını ele geçirmek adına hükümet tarafından yetkilendirilmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Başta da söylediğimiz gibi ülkeler kripto para birimleriyle ilgili farklı açıklamalarla gündeme geliyor. Yılın başlarında Ukrayna‘da siber suçlar polisinin başkanı, kriptoların yasallaştırılması çağrısında bulunmuştu. Bunun polise soruşturmalarda daha fazla manevra sağlayacağını söylemişti. Şimdi Rus İstihbarat Servisi tarafından yapılan açıklamada aslında tam olarak bu talebe yönelik diyebiliriz.

Rusya gibi Ukrayna da kripto paraların ‘gri’ alanda olduğunu düşünüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.787,54 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.348,78 TL 4,48%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.117,18 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,36 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,69%
solana
Solana (SOL) 1.312,41 TL 9,07%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 2,73%
terra-luna
Terra (LUNA) 882,83 TL 2,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,42 TL 7,13%
Bağlantıyı kopyala