bitcoinBTC/TRY
1.098.313,64 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
59.373,70 TL 1,33%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.654,36 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,70 TL 1,42%
solanaSOL/TRY
1.684,55 TL 5,65%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
59.342,19 TL 1,38%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,89%
dogecoinDOGE/TRY
2,34 TL 3,16%

Paylaş

Polygon’un Hem Adres Sayısı Hem de Fiyatı Artıyor

Polygonun Hem Adres Sayisi Hem de Fiyati Artiyor

Blockchain ağları gün geçtikçe kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Öyle ki bir taraftan artan yatırımcı sayısı diğer taraftan da gelişen teknolojiler derken oldukça fazla ürün piyasaya sürülüyor. Bu noktada ölçeklenebilirlik çözümlerinin önemi de oldukça büyük. Bu projelerden biri olan Polygon ise hem yerel coin’i hem de benzersiz adres sayılarında yükselişe geçmiş durumda.

Polygonun Hem Adres Sayisi Hem de Fiyati Artiyor 2

Polygon’un Hem Adres Sayısı Hem de Fiyatı Artıyor

Polygon Blockchain ağı en aktif projelerden biri. Öyle ki 10 milyar doların üzerinde piyasa hacmi olan projenin yerel coin’i ve hızla büyüyen ekosistemi ile Polygon hızla öne çıkıyor. Son olarak Polygon ağ gezgini PolygonScan’dan alınan verilere göre, Polygon 7 Haziran 2022 ile 7 Kasım 2022 arasında zincirine 42.869.034 benzersiz adres ekledi.

Başka bir deyişle Proof of Stake (PoS) ağı, verilerin gösterdiği gibi, beş aylık dönemde yaklaşık yüzde 30 oranında büyüyerek, günde ortalama 280.000’den fazla benzersiz adres ekliyor.

Diğer taraftan Polygon’un yerel coin’i MATIC‘in ise fiyatı son 24 saatte yüzde 4.83 düşüşe rağmen haftalık yüzde 27 arttı. Aylık olarak yüzde 40.03 kazanç ekleyerek büyük artışlar kaydeden MATIC, haberimizin yazımı itibarıyla 1.14 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala