Osprey, Grayscale’e Yanıltıcı Bilgi Gerekçesiyle Dava Açtı

osprey grayscalee yaniltici bilgi gerekcesiyle dava acti

Genesis ve Grayscale gibi pek çok şirketin çatı şirketi olan Digital Currency Group’a kötü haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Genesis’in iflas başvurusu bulunmasının ardından Digital Currency Group’un en büyük şirketlerinden birisi olan Grayscale’e de dava açıldı.

Grayscale’e Rakibinden Dava

Dijital varlık yöneticisi olan Osprey Funds, rakibi olan Grayscale’e yaklaşık 15 milyar dolarlık Bitcoin fonu nedeniyle dava açan son şirket oldu. Connecticut Yüksek Mahkemesi’ne yapılan bir şikâyete göre Osprey Funds, Grayscale’i 2020 yılının sonlarından bu yana Bitcoin Trust (GBTC) için “yanlış ve yanıltıcı” bilgi vermekten dolayı suçladı. Davada Grayscale’ın GBTC’nin “ETF’ye dönüşmeyeceğini bildiği hale GBTC’nin ETF olacağını” belirttiğini ve bu açıklama ile pek çok yatırımcıyı yanlış yönlendirdiği iddia edildi.

osprey grayscalee yaniltici bilgi gerekcesiyle dava acti 2

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in 2022 Haziran ayında GBTC’nin ETF’ye dönüştürme teklifini reddetmişti. SEC’in bu kararı sonrasında Grayscale, ABD’li düzenleyici kuruma dava açmıştı.

Osprey Funds, bu “haksız ticari uygulamalar” sebebiyle, Grayscale’in haksız kazanç elde ettiğini belirtti. Son olarak Connecticut merkezli Osprey Funds, yaklaşık 100 milyon dolarlık varlığın yöneticisi konumunda yer alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala