OpenAI CEO’su Sam Altman, Senato Duruşmasında İfade Verdi

openai ceosu sam altman senato durusmasinda ifade verdi

Son dönemde yapay zekâ destekli araçlar kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. OpenAI’nin yapay zekâ sohbet botu ChatGPT, bu araçlar arasında en çok dikkat çeken araçlardan birisiyken, OpenAI CEO’su yapay zekâ alanına dair Senato duruşmasında ifade verdi.

OpenAI CEO’su Sam Altman’dan Önemli Açıklamalar

Senato Yargı alt komitesinin mahremiyet ve teknoloji konulu oturumuna katılan milletvekilleri, yapay zekâ düzenlemesinin Kongre’nin sosyal medya çağının başlangıcında yaptığı hataları tekrarlamaması gerektiğini gün içinde düzenlenen Senato duruşmasında açıkça ortaya koydu.

openai ceosu sam altman senato durusmasinda ifade verdi 2

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın ilk kez ifade verdiği oturumda, senatörler, en büyük zararları ortaya çıkmadan önce güçlü teknoloji için korkulukların bulunması gerektiğini vurguladı. Yapay zekanın riskleri duruşma esnasında defalarca ele alınırken, yapay zekanın daha yüksek hız, ölçek ve çok farklı türde zararlar verebileceğini kabul etti.

Milletvekilleri, yapay zekayı düzenleyecek yeni kurumlar ya da aracı lisanslamanın bir yolu gibi fikirler etrafında dolaşsalar da, belirli önerilere ulaşamadılar. Altman ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

Çok yeni bir teknoloji için yeni bir çerçeveye ihtiyacımız var. Elbette bizim gibi şirketler dünyaya sunduğumuz araçlar konusunda büyük sorumluluk yaşıyor, ancak araç kullanıcıları da aynı sorumluluğu yaşıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.507,02 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
36.779,27 TL 2,07%
tetherUSDT/TRY
19,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.220,00 TL 1,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,82 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,15 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 0,72%
staked-etherSTETH/TRY
36.763,01 TL 2,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,01%
matic-networkMATIC/TRY
17,57 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala