Nilos, Kripto Hazine Platformu Oluşturmak için Yatırım Aldı

nilos kripto hazine platformu olusturmak icin yatirim aldiasd

Kripto para hazinelerini yönetmek için birleşik bir platform oluşturmayı hedefleyen bir girişim olan Nilos, Viola Ventures ve Fabric Ventures liderliğindeki bir turda 5,2 milyon dolarlık yatırım aldı.

Nilos, Kripto Hazine Platformu için 5,2 Milyon Dolar Topladı

Hem kripto hem de fiat hazinelerini yönetmek için birleşik bir iş platformu oluşturmayı amaçlayan bir girişim olan Nilos, Fabric Ventures ve Viola Ventures tarafından ortaklaşa yürütülen bir turda 5,2 milyon dolar topladı. 

Platform, gelirleri, para akışlarını, ödemeleri takip edecek ve kripto paranın fiat para ödemelerine izin vermenin yanı sıra, kara para aklamayla mücadele gereklilikleri doğrultusunda şüpheli fon kaynaklarını izleyecek.

nilos kripto hazine platformu olusturmak icin yatirim aldia

Nilos, gelir, para akışları ve ödemelerin tek bir platformda izlenebilmesi için kripto cüzdanlarını, fiat kurumsal hesaplarını ve ödeme hizmeti sağlayıcılarını birleştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca kripto para ödemelerini fiat etmesine, bu tür veriler üzerinde muhasebe raporları oluşturma yeteneğine ve kara para aklamayla mücadele gereklilikleri doğrultusunda şüpheli fon kaynaklarını izleyebilmesine izin verecek.

Viola Ventures’ın ortağı Omry Ben David, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Web3 altyapı oyunlarına büyük inancımız var. Nilos ekibi büyük bir boşluğu çözüyor, zincire gömmek isteyen hem web2 hem de web3 şirketleri için finansal ve hazine hizmetleri arasında köprü kuruyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.249,29 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.313,25 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.280,81 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 4,93%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
38.283,84 TL 0,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
428,74 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala