NFT Stüdyo ile Türk Üreticilerin İçerikleri Ücretsiz NFT’leşiyor

nft studyo ile turk ureticilerin icerikleri ucretsiz nftlesiyor

Kripto paraların yanı sıra son zamanlarda NFT’lerin de popülerliği artıyor. Bu süreçte de farklı projeler karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin önemli projeleri arasında yer alan NFT Stüdyo da bu projelerden biri. Türkiye’deki NTF içerik üreticileri, bu proje dahilinde bir araya getiriliyor. Peki, NFT Stüdyo nedir?

NFT Stüdyo nedir?

NFTci ve NFT Atölye üçgen konseptinin bir parçası olarak karşımıza çıkan stüdyoda farklı sitelerde NFT’leri bulunanlar, tüm eserlerini tek bir çatı altında toplayabiliyor. Bu da farklı sitelerden referans göstermek yerine tek bir link üzerinden paylaşım yapmak adına oldukça önemli.

Tabii stüdyoya girebilmek için davetiye ve birebir görüşme şart.

Bu görüşmenin arkasından kabul süreci başlıyor. Süreçteki esas amaç, söz konusu içeriğin o üreticiye ait olup olmadığını doğrulamak.

nft studyo ile turk ureticilerin icerikleri ucretsiz nftlesiyor 2

Stüdyonun ne yaptığını sizlerle paylaştık. Peki, nasıl başvurulacak?

Stüdyo içinde yer almak için buradan yer alan adrese e-posta gönderip, kendinizi ve NFT işlerinizi anlatan kısa bir yazı paylaşmanız mümkün. Varsa, portföyünüzü eklemenizde de fayda var.

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Devrim Danyal da konuyla ilgili bir tweet paylaşmıştı. Danyal, yüksek maliyetlere katlanmadan NFT dünyasına adım atmak isteyenler için sevindirici haberi vermişti. Stüdyo, Türk üreticilerin içeriklerini ücretsiz NFT’leştiriyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 388.551,07 TL 2,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.482,85 TL 5,25%
cardano
Cardano (ADA) 20,08 TL 2,56%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.107,22 TL 0,36%
xrp
XRP (XRP) 8,47 TL 1,35%
solana
Solana (SOL) 1.235,00 TL 1,45%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 262,16 TL 1,94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,85 TL 0,92%
Copy link
Powered by Social Snap