New York Fed Danışmanından Stablecoin Açıklaması

new york fed danismanindan stablecoin aciklamasi 2

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesi tartışmaları güçleniyor. Bir New York ABD Merkez Bankası (Fed) danışmanı, stablecoin’lerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fed Danışmanından Stablecoin Çıkışı

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Fed) bir New York danışmanı İngiltere’nin başkenti Londra’da bir etkinliğe katıldı. Yetkili açıklamasında stablecoin’lerin merkez bankalarına kendi dijital para birimlerine sahip olmaları için bir kısayol sunabileceğini belirtti.

new york fed danismanindan stablecoin aciklamasi

ABD Merkez Bankası finansal istikrar danışmanı Antoine Martin, “Bir perakende [merkez bankası dijital para birimi (CBDC)] kripto para birimi çıkarmak yerine, merkez bankaları bir merkez bankası hesabındaki bakiyelerle bire bir desteklenen stablecoin’i desteklenebilir” dedi. ABD Merkez Bankası danışmanı Antoine Martin açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Düzenleyici ve yasama ortamımızı istikrarlı kripto paraları (stablecoin) destekleyecek şekilde uyarlamak zaten zorlu bir görev, ancak özellikle özel sektör şu anda tüm perakende dijital ödeme araçlarını eski teknolojiyle sağladığından, muhtemelen perakende kullanım için bir CBDC’yi yönetmekten daha kolay

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.868,80 TL 1,59%
ethereumETH/TRY
24.127,55 TL 2,62%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.524,82 TL 1,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,16%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,30 TL 0,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 2,15%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,06%
matic-networkMATIC/TRY
17,36 TL 1,48%
Bağlantıyı kopyala