MetaMask’e Bitgert Chain (BRISE) Nasıl Eklenir?

metamaske flow agi eklenir mi

Bu yazımızda MetaMask’e nasıl Bitgert Chain’i (BRISE) ekleyebileceğinizi anlatacağız. Doğrulanmış RPC bilgilerini MetaMask’e ekleyerek dakikalar içerisinde MetaMask cüzdanınızda Bitgert ağını kullanmaya başlayabilirsiniz.

MetaMask’e Bitgert Chain (BRISE) nasıl eklenir

Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu ağlar, ChainList uygulaması aracılığıyla sadece birkaç tıklamayla MetaMask’e eklenebiliyor. ChainList uygulaması, Katman 1 ve Katman 2 blockchain’lerinden gelen tüm RPC bilgilerini topluyor ve doğruluyor ve kullanıcıların bir butona tıklayarak kolayca istedikleri ağı MetaMask’lerine eklemelerine olanak sağlıyor.

MetaMask’e Bitgert Chain’i eklemek için aşağıdaki adımları takip edin

Halihazırda bir MetaMask cüzdanınız varsa işlemlere direkt olarak başlayabilirsiniz.

MetaMask uygulamasının cihazınızda kurulu olduğunu varsayalım. Eğer kurulu değilse buradaki bağlantıya tıklayarak MetaMask cüzdanınızı nasıl oluşturacağınızı dair hazırladığımız kapsamlı rehbere göz atabilirsiniz.

ChainList platformu aracılığıyla MetaMask’e Bitgert ağını eklemek için aşağıdaki 3 adımı takip edebilirsiniz:

  1. ChainList‘i ziyaret edin ve MetaMask Cüzdanınızı bağlayın
  2. Arama çubuğunda ‘Bitgert’ için arama yapın
  3. “Connect Wallet” butonuna tıklayın. Bitgert Chain otomatik olarak MetaMask’ınıza bağlanacaktır.

Bitgert Chain RPC Bilgileri

Bitgert Chain’i manuel olarak MetaMask’ine eklemek isteyenler için doğrulanmış RPC bilgileri şu şekilde:

  • Network name: Bitgert Mainnet
  • Network URL: https://rpc.icecreamswap.com
  • Chain ID: 32520
  • Currency symbol: Brise
  • Block explorer URL: https://brisescan.com

Bitgert Chain nedir?

Bitgert Chain (BRISE), Polkadot üzerinde geliştirilen EVM uyumlu katman-1 blockchain ağıdır. Bitgert, geliştiricilere ve kullanıcılara dApp’ler, akıllı sözleşmeler ve DeFi protokolleriyle etkileşime girmeleri için alternatif bir blockchain ağı sunuyor. Bitgert Chain’in en önemli özelliği ölçeklenebilirliği. Ağın ölçeklenebilirliği Rollup tabanlı katman-2 ağı ve Polkadot Parachain ile güvence altına alınmıştır. Bitgert Chain, kullanıcıların işlem ücretlerini ETH veya diğer kripto para birimleriyle ödemek yerine BRC token’leri ile ödemeleri entegre Gas İadesi (Gas Refunds) özelliği sunuyor.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala