Messari, Dove Metrics’i Satın Aldı

messari dove metricsi satin aldi

Kripto bilgi ve veri hizmetleri firması Messari, yaptığı son açıklamada, bir satın alımla ekibini genişlettiğini açıkladı. Messari açıklamasında, kripto para toplama istihbarat veritabanı Dove Metrics’in satın alındığını açıkladı.

Dove Metrics, Messari Tarafından Satın Alındı

Messari, Dove Metrics satın alımı ile ilgili daha fazla detay vermekten kaçındı. Messari’nin pazar istihbaratlarından sorumlu başkan yardımcısı Eric Turner, satın alma sürecini şirketin “sektörde daha fazla şeffaflık yaratma” hedefinin bir parçası olarak tanımladı. Turner açıklamasının devamında, “Dove Metrics’in satın alınması, kullanıcılarımızın endüstri trendlerini yakından takip etmelerine ve yatırımcıların desteklediği en iyi projeleri ve teknolojileri gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyan yeni veri kümeleri ve araçlar sunmamıza yardımcı olacak.” ifadesini kullandı.  

messari dove metricsi satin aldi 2

Satın almanın ardından Messari, Dove Metrics panosunu platformuna entegre etti ve yeni eklenen verileri abonelerinin kullanımına sundu. Dove Metrics’in veri tabanı, risk sermayesi fonları, riskten korunma fonları, yatırım merkezi olmayan özerk kuruluşlar, kurumsal fonlar ve melek yatırımcılar dahil olmak üzere 8.000’den fazla yatırımcı takibini gerçekleştiriyor. Veritabanı ayrıca yaklaşık 3.000 finansman turu ve yüzlerce birleşme ve satın alma işlemleri hakkında da bilgiler sunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
412.061,54 TL 0,72%
ethereumETH/TRY
30.154,26 TL 2,15%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.583,72 TL 1,24%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
9,26 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
715,61 TL 0,95%
polkadotDOT/TRY
151,72 TL 2,43%
Bağlantıyı kopyala