McGuinness: AB’deki Kripto Düzenlemesi Artık Daha Acil Hale Geldi

mcguinness abdeki kripto duzenlemesi artik daha acil hale geldifdvfv

Kripto para sektöründe belki de üzerinde en çok konuşulan konulardan biri düzenleme. Sektör FTX‘ten adlığı darbe ile boğuşurken bir taraftan düzenleme çalışmalarını da takip ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Avrupa Birliği Komiseri Mairead McGuinness, usule ilişkin nedenlerle defalarca geri çekilen önemli kripto yasalarına ilişkin oylamayı hızlandırmak istiyor.

McGuinness’den Kripto Düzenlemesi Açıklaması

Avrupa Komisyonu Üyesi Mairead McGuinness, Avrupa Birliği’ndeki kripto düzenlemesinin artık daha acil hale geldiğini söyledi. Avrupa Komisyonu’nun kripto varlıklarındaki piyasalar veya MiCA olarak adlandırılan dönüm noktası niteliğindeki kripto düzenleme yasa tasarısındaki gecikmeler konusunda sabırsızlandığının en son göstergesi. kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından şimdi daha acil görünüyor.

mcguinness abdeki kripto duzenlemesi artik daha acil hale geldierr

AB’nin finansal hizmetlerden sorumlu komisyon üyesi McGuinness, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Son olaylar, müşterilerin varlıklarını ve daha geniş ekonomiyi korumak için kripto pazarlarında yeterli düzenlemeye sahip olmanın önemini bir kez daha vurguladı. Hızlı bir oylama ve ardından MiCA ve fon transferi düzenlemelerinin yayınlanmasını sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapmanızı rica ediyorum

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.487,44 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.714,99 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,65%
bnbBNB/TRY
6.251,35 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 1,16%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.580,42 TL 1,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,95%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,44%
Bağlantıyı kopyala