Kuzey Karolina Sakinleri, Kripto Madencilerinden Şikayetçi

kuzey karolina sakinleri kripto madencilerinden sikayetci

Dünya genelinde kripto para madencilik faaliyetleri yaygınlaşmaya devam ediyor. Kripto para madencilik şirketleri operasyonlarını genişletmeye devam ederken, bölge sakinleri bu durumdan şikayetçi.

Kripto Para Madenciliğine Olan Tepkiler Artıyor

Kırsal bir Kuzey Karolina kasabası olan Murphy’de yaşayan kişiler, yakınlarında olan kripto para madencilik tesislerinden dolayı şikayetçi. Bazı bölge sakinleri tarafından yapılan açıklamaya göre madencilik tesisleri, sağır edici gürültü ve elektrik şebekesi üzerindeki etkilerinden dolayı endişe duyuyor.

kuzey karolina sakinleri kripto madencilerinden sikayetci 2

Kasabada ikamet eden Mike Lugiewicz, evinden sadece 150 metre uzakta olan kripto para madencilik tesisi sebebiyle rahatsız olduğunu ve bu nedenle yeni bir yere taşınma kararı aldığını açıkladı. Mike Lugiewicz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yakınlarımızda bulunan kripto madencilik tesisleri nedeniyle huzursuzluk yaşıyoruz. Bu konuda ne yapacağımızı bilmiyoruz ancak topluluk olarak kendi bölgemizde bulunan tesislerin olumsuz etkilerini halka aktarıyoruz.

Kripto para madencilik faaliyetlerinin Çin’de yasaklanmasının ardından, ABD’nin çeşitli bölgelerinde kripto para madenciliği tesislerinin sayısı artmaya başlamıştı. Artan tesisler nedeniyle bazı bölgeler kripto para madenciliği faaliyetleri için yeni düzenlemeler getirmeye başlamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.592,84 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
34.067,50 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 4,41%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.959,01 TL 1,75%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala