bitcoinBTC/TRY
1.096.839,00 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
59.409,56 TL 1,32%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.645,40 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
17,70 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
1.692,65 TL 6,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
59.375,73 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
11,12 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,33 TL 3,09%

Paylaş

Küresel piyasalarda güvercin sinyalleri

download

Kısa süre önce Fed‘in açıkladığı faiz kararının ardından piyasa oldukça hareketlenmişti. Şimdi ise Fed üyelerinden güvercin mesajları ve ABD-Çin temaslarının olası Şi ve Biden görüşmesi hedefiyle hızlanması risk iştahını artırıyor. ABD borsaları Perşembe gününü ılımlı bir yükselişle kapatırken vadeliler de pozitif seyir sürüyor.

Küresel piyasalarda hareketlilik

Fed üyeleri Thomas Barkin ve Austan Goolsbee piyasalara güvercin sinyaller gönderdi. Hisse senetleri piyasaları Fed ve Çin iyimserliği ile yükselişte.

ABD’de S&P 500 günü yüzde 0,59’a yakın artarken, Nasdaq endeksi yüzde 0,73 ve Dow Jones ise yüzde 1,22’lük bir düşüş kaydetmiş durumda.

Kripto sektöründeki hareketliliğe göz atalım. Son 24 saatte yüzde 2,1’lik artış gösteren piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, bu haberin yazımı itibarıyla 26 bin 958 dolardan işlem görüyor.

ekonomi finans 1475133 1

Bitcoin’i hemen ardından Ethereum takip ediyor. Ethereum da son 24 saat içerisinde 2,7‘lik bir artış kaydetmiş durumda. Haberin yazımında ise 1.654 dolardan el değiştiriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala