Kripto Yatırımcılarının Yüzde 11’i Piyasadan Ayrıldı

kripto yatirimcilarinin yuzde 11i piyasadan ayrildi

Kripto para piyasası mayıs ayından bu yana büyük bir düşüş yaşadı. Bazı kripto yatırımcıları varlıklarının büyük bir kısmını kaybetti. Bu doğrultuda da yatırımcılar piyasadan uzaklaşmaya başladı.

Kripto para piyasasından ayrılan yatırımcı sayısını belirlemek, sektördeki genel hissiyat hakkında fikir verebilir. Piyasanın toparlanmaya hazır olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. CryptoQuant verilerine göre, yatırımcıların sadece yüzde 11’i kripto piyasasından ayrıldı.

Yatırımcıların Yüzde 11’i Kripto Piyasasından Ayrıldı

Piyasadan ayrılan yatırımcıların kabaca yüzdesini belirlemek için piyasadaki en büyük varlıkların kapitalizasyonuna bakılabilir. Ancak Bitcoin gibi değişken varlıkların kapitalizasyonunu farklı dönemlerde karşılaştırarak, piyasadan ayrılan yatırımcı sayısını hesaplamak yanlış olacağı belirtiliyor. Bunun yerine analistler, stabilcoinlerin kapitalizasyonuna bakmayı öneriyor.

CryptoQuant verilerine göre, yatırımcıların sadece yüzde 11’i kripto piyasasından ayrıldı. Bu da düşüş eğiliminde olan kripto para birimlerinin analistlerin çoğunun beklediğinden daha az olduğunu gösteriyor.

kripto yatirimcilarinin yuzde 11i piyasadan ayrildi

Son olarak lider kripto para biriminin güncel durumuna bir göz atalım. Bitcoin (BTC) haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 19.298 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.888,06 TL 0,90%
ethereumETH/TRY
34.642,89 TL 2,80%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.727,78 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
10,21 TL 1,49%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
807,67 TL 3,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,76%
Bağlantıyı kopyala